Wpis z mikrobloga

@BobbyK:

jesli myślisz o choćby tylko troszeczkę o jezdzie utwardzonym lasem to szosa nie jest kierunkiem w którym iść powinieneś.
Oponki szosowe absolutnie się do tego nie nadają w w zwykłą szose może być problem zmieścić cokolwiek szerszego

Wiec rc500 + jakieś opony 35.
@Kolarzino: Mogę wydać i 3k, zastanawiam się czy wydać <2k i będzie ok czy dołożyć tysiąc, żeby potem nie żałować, rower ma być łatwy w prowadzeniu :D i porządny, głównie na asfalt/kostkę
@BobbyK: warto dołożyć.

Shimano Sora vs Microshift
Ten Microshit działa ale później nikt ci tego nie serwisuje bo to mało popularne, nie ma części i będzie trzeba i tak zmienić całość na shimano.
@kubas89: każdy jest o podobny stopniu "łatwości" prowadzenia. Tak jak kolega zauważył, najlepiej kupić przynajmniej na Sorze, w tej kwocie można złapać widelec karbonowy.

Zastanów się, czy szosa jest Ci potrzebna. Moją przygodę (pomijając młodsze lata) zacząłem od roweru typu cross na kołach 28', z amortyzatorem, z "normalnymi" oponami, które po pewnym czasie zmieniłem na dużo węższe. Następnie przesiadłem się na szosę, co było dla mnie najlepszym wyborem.
Jak jeździłeś na
@Kolarzino: Jeżdżę zazwyczaj sam, do tej pory średnie dystanse 50-60 km dziennie, maks. 100 km, średnia prędkość coś koło 23-24 km/h. Jazda głównie poza miastem, zwiedzam okoliczne wsie ( ͡° ͜ʖ ͡°), tam są zazwyczaj super asfalty, ale dojeżdżam tam na ścieżce z kostki
Buty i pedały spd mam w planach,
rower mtb 26" już mam, dlatego trochę nie chcę go dublować crossem.
@kubas89 ale jakie Ty części potrzebujesz? Wszystko można w razie czego zmienić na coś innego niż Microshift.
A jak nawet ktoś by chciał dalej Microshift, to jest Decathlon (ściągnie graty), jest producent na Taiwanie (wysyła), jest Aliexpress.
Do Triban 3 ściągali mi ostatnio jak przerzutki, kilka dni. Przerzutkę przednią ściągnęli w tydzień, drugą, nowszy model mieli na stanie, kapy klamkomanetek zamówiłem z Tajwanu (tydzień), a klamki w zasadzie można założyć no Shimano.
@Fraagles: no pewnie, że można zmienić ale kwestia współpracy miedzy Shimano a Microshift, a jeżeli zmieniać całość dla kompatybilności to nie ma sensu, lepiej dopłacić teraz.
No i nie każdy mieszka w dużym mieście, jak ktoś do najbliższego decathlonu ma np. 100km to nie będzie tam jechał żeby mu serwisowali, tylko pójdzie do lokalnego serwisu, a tam mu powiedzą ,że trzeba sprawdzić/kupić na ali czy czekać ze 2-4 tygodnie.
@kubas89 racja, z dostępnością samego Decathlonu to prawda. A z tego co mi serwisant mówił to z Sorą Microshift jest kompatybilny. Chciał mi Sorę na przód założyć zamiast Microshift. (Gość z niezależnego serwisu przy regulacji urwał mi śrubę w obejmie).
Jeżdżę na Microshifcie dwa lata i nie mam problemu z przerzutkami. Zastanawiam się tylko czy klamek na zaś sobie nie zamówić.