Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pjveonot nie, żeby poprawnie zapisywały i odczytywały, jak uczysz kaszojady literek to nie mówisz, że to jest literka "beeeee" tylko takie szybko wymianiane "by", jakbyś chciał powiedzieć samo "b" ale to "y" i tak wychodzi mimochodem z dzięku szybko wypuszczanego powietrza. Nie potrafię tego zapisać fonetycznie bo się nie znam, ale tak mi jedna przedszkolanka tłumaczyła ( ͡º ͜ʖ͡º) to że potem można to wymawiać dwojako samo
@pjveonot nie, żeby poprawnie zapisywały i odczytywały, jak uczysz kaszojady literek to nie mówisz, że to jest literka "beeeee" tylko takie szybko wymianiane "by"


@Profil_Internetowy: a to nie było po to, żeby nauczyć co jest samogłoską a co spółgłoską? Pamiętam, że tak nam pani Grażynka tłumaczyła, jak słychać to "y" to jest spółgłoska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doubt: serio nie wiem, może i tak. To była taka luźna rozmowa, by trochę pogadać co u niej w pracy, nie skupiałem się aż tak nad tym. Lepiej pamiętam jak prezentowała wymowę samogłosek. Naprzemienne przedłużone "a" i "o" oraz stękliwe "y" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)