Wpis z mikrobloga

Good morning Arulco!

Kiedy zająłem Drassen i wytrenowałem żołnierzy do obrony zajętego miasta, nadszedł czas na wybranie kolejnego celu. Padło na małą, składającą się z dwóch sektorów Chitzenę. Korzystając z zapasu pieniędzy jakie zostały mi po zwerbowaniu jednych z najtańszych najemników A.I.M. zamówiłem w Bobby Ray's trzy karabiny Ruger Mini 14 i kilka pudełek amunicji. Po drodze na zachód planowałem zahaczyć o San Monę i odwiedzić handlarza bronią o imieniu Tony urzędującego w sex shopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po kilkunastu godzinach marszu dotarłem do uroczego sklepu XXX, gdzie po pozbyciu się natrętnej klientki dostałem się do handlarza, który niestety nie miał nic ciekawego na sprzedaż. Pozostało tylko odpocząć i wyruszyć na zachód do Chitzeny.

Zaatakowałem południowy sektor z kopalnią, a sama walka trwała zaledwie kilka tur, ponieważ broniący miasta żołnierze byli słabo wyposażeni w podstawowe pistolety i prawie żadnych pancerzy. Zamiast szarżować od razu na drugi sektor, wytrenowałem kilkunastu obrońców do pilnowania kopalni i na północny sektor wyruszyłem dopiero następnego dnia. Tamtejsi pomarańczowi żołnierze również nie stawiali zaciekłego oporu i sytuacja potoczyła się podobnie. Po zajęciu miasta jednym z ciekawszych łupów okazała się strzelba Saiga w którą wyposażyłem Bulla.

Po krótkim przerywniku z Elliotem i Deidranną pozostało mi tylko przygotować się na kontratak wojsk królowej. Po wyszkoleniu około 20 obrońców do sektora z kopalnią przybyli żołnierze w asyście elitarnych sił królowej w proporcjach 1/1 czyli 20 regularnych żołnierzy i 20 elitarnych.

Sama walka była wymagająca i bardzo satysfakcjonująca, zaatakowali mnie od południa, wschodu i zachodu. Swoimi najemnikami skupiłem się na atakowaniu elit a milicja z zadziwiającą skutecznością stawiała zaciekły opór pomarańczowym koszulom. Po około godzinie walki udało mi się odeprzeć atak i o dziwo zachować przy życiu ponad 10 obrońców. Elitarni żołnierze byli o tyle mili, że zostawili po sobie automatyczną broń krótką taką jak między innymi MP5k oraz gadżety typu noktowizor czy wzmacniacz słuchu co pozwoliło mi całkiem nieźle doposażyć moich żołnierzy.

To by było na tyle w tym wpisie. Kolejne przygody z Arulco w następnym odcinku.

#wyzwalamyarulco #jaggedalliance2 #ja2
WiernyUfoludek - Good morning Arulco!

Kiedy zająłem Drassen i wytrenowałem żołnier...

źródło: comment_Pk75r8fVb4mbWwzzSng1QaAAVePXWaPq.jpg

Pobierz
  • 8