Wpis z mikrobloga

Doładowałem kartę #revolut z Karty Kredytowej #citibank (Top-Up)
pierwszy raz za 2k i 2 dni później dodatkowo jeszcze za 1,5k. Za tą drugą transakcję skasowali mnie 8% (120zł) za transakcję szczególną - że niby gotówkowy.
Nigdy tych transakcji tak nie traktowali (Ale nie robiłem też takich dużych).

Reklamacja ma sens ? trochę się boję, że przyczepia się do wcześniejszy transakcji.

#banki #bankowosc
  • 32
  • Odpowiedz
@kubas89: Te 120 zł. to prowizja za to 1500 (8%). Czyli tak jakby od 15 marca zaczeli.

Mam 17 marca doładowanie na prawie 3k i nie mam żadnej prowizji. No ale trzy dni w sumie dzis mijają..
  • Odpowiedz
@motaboy: ja myślę, że traktują nas ulgowo do pewnej kwoty i jak przekroczysz jakiś limit (np. w sumie 5-6k) to system zaczyna naliczać.
Miałeś wcześniej jakieś doładowania revoluta ?
  • Odpowiedz
ja myślę, że traktują nas ulgowo do pewnej kwoty i jak przekroczysz jakiś limit (np. w sumie 5-6k) to system zaczyna naliczać.

Miałeś wcześniej jakieś doładowania revoluta ?


@kubas89: W tym miesiącu niewiele - ~3kPLN, ale na 100% był taki miesiąc gdzie doładowałem Revolut z Citi na ~20kPLN. :-)
  • Odpowiedz
@motaboy:

18. Data: 2018-08-23 18:29:49

Temat: Re: Nowy regulamin kart kredytowych Citi a Revolut
Od: "Bogdan B."
W dniu 2018-08-17 o 20:00, Bogdan B. pisze:

Czy ktoś ma pewne informacje jak Citibank traktuje od 8 sierpnia

doładowania Revolut?


Doczekałem się odpowiedzi z Citibanku:

"(...)Informuję, że transakcja na rzecz usługodawcy oznaczonym MCC 6012
(np. revolut.com) to transakcja gotówkowa.(...)"

Z poważaniem
(...)
Starszy Specjalista ds. Usług Transakcyjnych
Biuro Obsługi Wyspecjalizowanych Produktów Detalicznych
Citi
  • Odpowiedz
@kubas89: Ten post jest z 2018 roku. Ciekawe że dopiero teraz zaczeli pobierać prowizję...


@motaboy: może miało to związek z zaktualizowaniem aplikacji mobilnej, kto wie. Wczoraj ją pobrałem, prawie 50MB a tak gówniana i powolna jak była.
  • Odpowiedz
Generalnie Citibank wprowadził definicję transakcji szczególnych 8.08.2018. Do tego pory nie pobierał prowizji za Revoluta, ale miał prawo - wręcz dziwne, że zaczął korzystać dopiero teraz.

Gdyby ktoś miał wątpliwości czy reklamować, czy nie, to definicja transakcji szczególnych wygląda następująco:

Transakcja szczególna – Transakcja podlegająca spłacie, oprocentowaniu oraz naliczeniu opłat lub prowizji na zasadach wskazanych w Regulaminie oraz Tabeli Opłat i Prowizji dla Transakcji gotówkowych, tj.:

– wypłata środków pieniężnych z Limitu
  • Odpowiedz
@LiveSmarter: Dzięki, czyli wpada w ostatni punkt, pora kończyć współpracę z City i zacząć najlepiej używać zwykłej debetówki do doładowań.

@rennaissance: o to chodzi w tym wątku - zasmuciło mnie to, jak widać mają na takie doładowania punkty w regulaminie.
  • Odpowiedz
@kubas89: Mam ten sam problem z Citi, zrobiłem kilka doładowań Revolta i wczoraj pojawiła się na moim koncie prowizja 40zł, mam jeszcze na rachunku on-line w oczekujących kolejne transakcje do Revoluta. Wychodzi na to, że jeśli naliczają prowizję około 8%, to mnie ostrzygą jeszcze na ponad 200zł(,)
Ich regulamin owszem mówi o prowizji za przelewy, jednak dotychczas nie pobierali i dlatego jak już wszystkie prowizje naliczą, napiszę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubas89: Trudno żebym pogodził się z utratą środków i przystał na to, że Citibank w połowie miesiąca aktualizuję sobie swoją tabele opłat i dowala 8% do transakcji. Oczywiście dam znać.
Chyba dwa lata temu Poczta Polska wprowadziła możliwość płacenia kartą w swoich placówkach. Zapłaciłem wtedy za list polecony kartą Citibanku około 6zł i na wyciągu doliczyli mi wtedy 10zł. Citibank traktuje Pocztę Polską jako bank i płacąc za usługę pocztową nalicza
  • Odpowiedz