Wpis z mikrobloga

Nauczyciele żądają po 1000 zł podwyżki dla każdego z nich. Nauczycieli w Polsce jest ok 702 tys. 702 000 x 1000 = 702 mln zł. Rocznie daje to ok. 8.5 mld zł.

Załóżmy, że dostali by realnie po 600 zł podwyżki. Roczny koszt ok. 5 mld zł. I na to NIE MA PIENIĘDZY.

Ale #!$%@? na pińćset plus na pierwsze dziecko, 13-stkę dla emerytów i inne rozdawnictwa 50 mld jest. Prawie i Sprawiedliwie według pisowskich podludzi.

#bekazpisu #bekazlewactwa #bekazpodludzi #nauczyciele #polityka
  • 390
  • Odpowiedz
Załóżmy, że dostali by realnie po 600 zł podwyżki. Roczny koszt ok. 5 mld zł. I na to NIE MA PIENIĘDZY.

Ale #!$%@? na pińćset plus na pierwsze dziecko, 13-stkę dla emerytów i inne rozdawnictwa 50 mld jest. Prawie i Sprawiedliwie według pisowskich podludzi.


@stworek_potworek_pokaze_jezorek: Bo nie da sie mieć na wszystko? Z tych dwoch opcji jednak wolałbym nie dawać nauczycielom, którzy mają po 3 i po 4 miesiace płatnych
  • Odpowiedz
w czym problem?


@ZeromNesse: #!$%@? z jakimi idotami ja tu siedze XD problem w tym, ze za takie gowno pieniadze nikt ogarniety nie przyjdzie pracowac uzerajac sie z gowniakami. Poziom nauczania spadnie jeszcze bardziej bo same miernoty beda okupowaly ten zawod
@bartez_94: to nie bylby taki glupi pomysl, dodatkowo zakaz zabierania pracy do domu, cala dokumentacja moze byc uzupelniania w szkole. Tylko trzeba by przemyslec co z wakacjami
  • Odpowiedz
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: to samo się dzieje z niemal każdym zawodzie obecnie - prawnicy, lekarze, po prostu po pokoleniu wyżu demograficznego sytuacja wygląda jak wygląda, ja sam nie pracuję w swoim zawodzie bo bym gówno zarobił ale jestem na tyle ogarnięty że mam sporo innych umiejętności i bez problemu skaczę po branżach. Jak ktoś skończył studia 20 lat temu i na tym się jego rozwój zatrzymał to jego sprawa i niech sobie
  • Odpowiedz
@Damian333 "Podała, że w roku szkolnym 2018/2019 o 10207, w porównaniu do ubiegłego roku szkolnego, wzrosła liczba etatów nauczycieli w publicznych i niepublicznych w przedszkolach, szkołach i w placówkach oświatowych. W roku szkolnym 2017/2018 było 691,366 tys. etatów, a w bieżącym jest ich 701,573 tys. Wzrosła również liczba nauczycieli, która obecnie wynosi 702,293 tys., czyli jest ich o 7,326 tys. więcej niż rok wcześniej."
  • Odpowiedz
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: oczywiście że nie. Ale nie popieram rozdawnictwa w żadnej postaci - to rynek powinien weryfikować zarobki a nie państwo. Jeśli nauczyciele mają dostać podwyżki to czemu ja nie mam dostać trochę kasy od państwa? Najlepiej niech każdy dostanie i będzie super.

Przecież nie od dziś wiadomo że rozdawnictwem kupują głosy, nauczycieli jest najwidoczniej zbyt mało żeby się liczyli więc kręcą dalej w patologię której nie brakuje ( ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: Nauczycieli jest zbyt wielu. Wprowadza się jakieś nikomu niepotrzebne przedmioty(podstawy przedsiębiorczości i inne bzdety) i na siłę ich trzyma. Zwolnić połowę, reszcie podnieść pensję i wszyscy będą zadowoleni.
  • Odpowiedz
@bartez_94: i nauczyciel twoim zdaniem pracuje tylko podczas lekcji w szkole?! A administracja? A ocena prac, kolokwiów, wystawianie ocen? A ich przygotowanie? A przygotowanie do zajęć? To nie jest standardowa praca. To nie jest to samo co samodoskonalenie po godzinach pracy, to jest jej część na którą nie odbija się karty w pracy. Wszystko musi być na czas. Znam to z własnego domu. Śmieszne pieniądze za odpowiedzialną pracę. Jeśli niektórzy
  • Odpowiedz