Wpis z mikrobloga

Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro. Dzisiaj dzwoni do mnie nieznany numer. Oto dialog:

Kierowca: dzień dobry, kierowca z liroy merlin. Które to jest piętro?
Ja: czwarte.
K: a jest tam winda?
J: nie
K: i tyle worków na 4 piętro? Ja to będę sam wnosił!
J: no wie pan, nie wiem jak się pan ze swoim szefostwem umawiał, ale ja dodatkowo za usługę wniesienia 6 stow zapłaciłam, także tak: tyle worków na 4 piętro
K: no jakoś się wniesie...

Szlag mnie trafił. Nie dość, ze gość będzie to wnosił przez 5 godzin albo lepiej, to jeszcze pewnie umrze gdzieś po drodze. Posralo ich w tym sklepie. #liroymerlin ##!$%@?
  • 788
  • Odpowiedz
@robert-maslowski: Żeby nie trzeszczało to nad legary podklejasz taką gąbkę wygłuszającą. Wg mnie jest solidne, chyba że często zalewasz podłogę w mieszkaniu. Sama płyta OSB jest wodoszczelna, gorzej z legarami. Polecam na yt kanał "mario budowlaniec".
  • Odpowiedz
@sharkslayer: no jak ktoś chce mieszkać dalej w rakotwórczym mieszkaniu to spoko, generalnie przebywanie w pomieszczeniu z subitem jest tak jak palenie papierosów, część osób pali i nie choruje a niektórzy dostają raka. Kwestia czy chce się ryzykować ;)
  • Odpowiedz
@sharkslayer: tak jest, bo subit wydziela się pod postacią gazu (wielocykliczne aromatyczne węglowodory) i pomimo ściągnięcia warstwy beton dalej jest "nasiąknięty" aromatycznymi związkami i jedynie położenie warstwy z żywicy zapewnia barierę dla przedostawania się tych związków do powietrza. Powiem Ci z mojego przykładu, po szlifowaniu i po kilku dniach gdy ew. pył opadł nadal było czuć tą substancję, jeżeli się ją czuje to normy są przekroczone podobno tysiąc krotnie.
  • Odpowiedz
@krne: możesz też przemyśleć na jakiej podstawie zakładasz, że każdy kto zapieprzał ma spore ramiona, skoro opierasz się na obserwacji w ktorej po prostu odrzucasz inne osoby, zakładając że pewnie blefują. Innymi słowy dowodzisz tezy w oparciu o obserwację która na tej tezie mocno polega. Nie musisz zmieniać zdania, ale to po prostu mało przekonujący argument jak się na to tak spojrzy.
  • Odpowiedz
@badii: jesli coś z tego ma to super. Nie spotkalem sie z tym nigdy, ale moze cos sie zmienia...
W 50% od ceny transportu jak ktoś tutaj napisał, to nie uwierzę, sorry.
  • Odpowiedz