Wpis z mikrobloga

Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro. Dzisiaj dzwoni do mnie nieznany numer. Oto dialog:

Kierowca: dzień dobry, kierowca z liroy merlin. Które to jest piętro?
Ja: czwarte.
K: a jest tam winda?
J: nie
K: i tyle worków na 4 piętro? Ja to będę sam wnosił!
J: no wie pan, nie wiem jak się pan ze swoim szefostwem umawiał, ale ja dodatkowo za usługę wniesienia 6 stow zapłaciłam, także tak: tyle worków na 4 piętro
K: no jakoś się wniesie...

Szlag mnie trafił. Nie dość, ze gość będzie to wnosił przez 5 godzin albo lepiej, to jeszcze pewnie umrze gdzieś po drodze. Posralo ich w tym sklepie. #liroymerlin ##!$%@?
  • 787
to był gotowy beton, bo do cementu jeszcze musiałaby zamówić piasek i to więcej


@Trelik: Gotowy to masz jak rozrobisz z wodą ( ͡° ͜ʖ ͡°) To o czym mowa to zaprawa betonowa, a pewnie tak na prawdę chodziło o wylewkę.
@Zielonykubek: deliwelacja około 1km to, z tego co pamiętam mniej więcej jak wejść z wysokości morskiego oka na Rysy. Z Kuźnic byłoby już więcej. Z M.Oka idzie się na Rysy, wg znaków, około 3h bez dłuższych odpoczynków. Tam wysokość+jakiś plecak potęgują wysiłek, ew. Warunki pogodowe. Tutaj mamy duże obciążenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@imblue: jeżeli pani zapłaciła 600zł firmie Leroy za transport to dostawca od dowiezienia i WNIESIENIA dostaje z tego 60% czyli 360zł. Robota na trzy godziny, godzina 120zl. Ktoś zarobi tyle na budowie czy gdziekolwiek? Porównuje tak bo tylko z tym można to porównać. Sam nie raz miałem takie dostawy i było trzeba wnosić. Wszystko jest na cennikach w Leroy przy kasie a to ile dostaje dostawca jest określane przez szefa, czytaj
@badii:

jeżeli pani zapłaciła 600zł firmie Leroy za transport to dostawca od dowiezienia i WNIESIENIA dostaje z tego 60% czyli 360zł.


Czyli systematyzując - 240zł bierze dla siebie leroy, dla podwykonawcy zostaje 360zł.
U Ciebie jest to 60 % z tych 360, czyli 216 zł tak?

Dla twojego szefa zostaje więc z tego 144 zł, i z tego opłaca twoją podstawę, paliwo do auta i leasing?
Za ile srednio dziennie robisz
@imblue: pani zapłaciła 600zł Leroy. Na fakturze przy dostawach jest zapłacono: tak i kwota. Czasami jest to kwota samej dostawy (42zl do 10km z czego ja mam 25% czyli 10,50zl od kursu) , lub kwota właśnie z zapłaconym wnoszeniem. Ja do ręki dostaje te 360zl :) dlatego wnoszenie jest najbardziej opłacalne bo można sobie dorobić ale też kosztem zdrowia. Zależy jak się trafi. W wakacje jest kilkanaście stron dostaw bo ludzie
Zamówiłam wczoraj 1500 kg betonu. Z wniesieniem na 4 piętro.


@Vilyen: Przepraszam, CZEGO? Betonu? W workach?
Beton to się wozi gruszką i wylewa bezpośrednio na miejscu budowy. Albo na małych budowach robi się go na miejscu w betoniarce.
Cement od betonu to ty rozróżniaj.