Wpis z mikrobloga

Takie tam, do porannej kawki. ( ). Dobrze, że wczoraj był trening i 20 km rowerowania. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do niedzieli muszę wyczarować jakiś ciekawy tort, więc wczoraj popełniłam próbną miniaturę.

Biszkopt z wodą różaną, migdałami (w wersji finalnej będą też zmielone pistacje) i kardamonem.

Bita "śmietana" z wodą różaną. 

Mus malinowy.

Jeszcze trochę muszę dopracować smakowo - więcej kardamonu, do zewnętrznej masy masło kakaowe, aby dekor się trzymał. 

#weganizm #vegan2019 #pieczzwykopem #gotujzwykopem #wegetarianizm
Pobierz
źródło: comment_tuiqswMp4SJZPs2Ghc4EIC6VxSbZocYE.jpg
  • 23
@serioserio: wygląda super, mi tam pasuje kokośmietana zwłaszcza jak biszkopt jest taki fajny mokry () z jakiegoś przepisu go robiłaś? I jak są te różyczki zrobione?
@anecior: wiem o tym, co piszesz, akurat na mleku kokosowym nie oszczędzam. Po prostu nie pasuje mi ta konsystencja, zresztą na niejednym zdjęciu widziałam te super ubite śmietany z nierozbitymi grudkami wyglądającymi jak zwarzona masa, więc nie tylko ja tak miałam.
@matra @choć i @chacha @anecior To wersja dla mnie, dlatego ten kokos. Mi ubijanie koko wychodzi bez grudek. Finalnie będzie robiony w cukierni z takiej specjalnej śmietanki do ubijania. Jest zajebista w smaku, ale staram się sama jej unikać, bo zawiera olej palmowy ;-p
@matra no niestety zamiennika nie ma dobrego na to, wszystko na kokosowe być nie może. to jedyna rzecz spożywcza do której mogę się tam przyczepić. i tak nieźle w porównaniu do standardów innych :-p
@serioserio: ale ze specjalnej prawdziwej czy specjalnej kokosowej? Nie wiem, zwykłą śmietanę można stabilizować skrobią, śmietanfixem albo żelatyną, nie mam pojęcia na ciul olej palmowy.
@serioserio: tak, ale o stabilizacji pisałam w kontekście stabilizacji ogólnie, że skoro zwykłą można to i kokosową powinno się dać, poza tym z tego co wiem, bardziej stabilne są śmietanki z dodatkiem gumy guar i innych zagęstników. To tak na marginesie.