Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield: Przykład który podajesz jest strzałem w kolano.
Rzucam okiem na stronę producenta i widzę cenę 549 USD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://zeloswatches.com/products/gallant-g-2-preorder?variant=41964602767
Nie ma też informacji ile firma Zeos tego modelu produkuje, więc ciężko mówić, że jest to taka mała manufaktura jak w przypadku Vratislava. Jeśli spojrzeć na ilość modeli, które produkują można by stwierdzić, że tacy malutcy to oni nie są ( ͡° ͜
@m_bielawski: tak ta Sellita jest zbudowana tak samo jak ETA 2824-2
Te mechanizmy od Sellita będziemy coraz częściej widywać w zegarkach (Swiss Made). Chodzi o to że patenty ETA na mechanizmy takie jak 2824 wygasają i pojawia się pole dla innych graczy produkujących mechanizmy, takich właśnie jak Sellita (szwajcarskie) i Miyota (japońskie) . Z tego co wiem Swatch Group w jakimś stopniu nie może sprostać żądaniom rynku w dostarczaniu mechanizmów. Wydaje
@Verbatino: eh... Zapomniałem, że wypok jest portalem pełnym nieomylnych, którym trzeba wszystko udowadniać... I których racja jest najichniejsza...
Cena, którą podałem nie wzięła się z kosmosu. I rzeczywiście był kupon promocyjny, który powodował znizke do ceny podanej przeze mnie. Tak czy owak nie zmienia to faktu, że zegarek o podobnej specyfikacji można kupić taniej. Informacja o tym była moją intencją.
Mogę wymieniać więcej przykładów. Proszę, oto następny. Z dokładnie takim samym
@Suplement_Diety: zgadzam się z tym że super jest mieć taki limitowany zegarek.
VC robi bardzo ładne zegarki, tego nie można im odebrać. Te prostokątne są np. bardzo ładne. Jeden Mirek zakupił ten model i jest bardzo zadowolony. Wołam @unified_observer, może chciałby coś dodać. Cena jednak tego zegarka to 350$ i to już jest bardziej OK. Gdyby cena tego, który podałeś byłaby w tych okolicach, sam może wpisalbym ten zegarek na
@Suplement_Diety: @AllieCaulfield: @crazyfigo: @Darth_Gohan:
Powiem wam, że czytałem gdzieś na forum ciekawostkę o napisach "made in ..."
Jakiś pasjonat napisał do junghansa z pytaniem co jest robione przez kogo w ich zegarkach. Odpowiedź w skrócie była taka, że Junghans w Niemczeh robi paski, i niektóre tarcze. Ale to nie przeszkadza w reklamowaniu zegarka jako MADE IN GERMANY bo w końcu go zaprojektowali, i składają w niemczech. Oni wspierają