Wpis z mikrobloga

P6 - Szkiełko i oko #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol

P5 P4 P3 P2 P1
krótkie wprowadzenie

----------------------------------------

- Tato, a co tu jest? - zapytała dziewczynka, wskazując na alembik z niebieską cieczą.
- Tata tutaj robi takie ważne badanie. Sprawdza pewną reakcję, ale musi na nią długo czekać - mówił łagodnie łysiejący mężczyzna.
- Tato, a co tu jest? - dziewczynka wskazała na naczynie z przezroczystą cieczą.
- Tutaj tata robi inne badanie.
- Tato, a co to jest? - dziewczynka wskazała na niewielką menzurkę z brązowo-złotym płynem.
- A to nic takiego - powiedział pośpiesznie ojciec, pośpiesznie wypijając zawartość i krztusząc się przy tym paskudnie.

Mężczyzna przyjrzał się z uwagą małej dziewczynce. Ubrana była w śliczną, choć skromną sukieneczkę. Czterolatka była jego oczkiem w głowie, choć nie była jego biologiczną córką. Jego wewnętrzne rozważania przerwało pojawienie się pięknej szkarłatnowłosej kobiety. Na jej widok twarz mężczyzny zaczęła się kolorem upodabniać do jej włosów.

- Miri, nie przeszkadzaj tacie - fuknęła nieco za mocno Lisa - Poszukaj swojej laleczki.

Dziewczynka posłusznie skinęła głową, po czym opuściła pomieszczenie. Lisa skrzywiła się nieco. Mimo upłynięcia wielu miesięcy nie była w stanie przyzwyczaić się do zapachu stęchlizny w pracowni swojego męża. Zaledwie jego małe okienko utrudniało usuwanie wilgoci i wymianę powietrza, nasączanego przez wiecznie gotujące się różnokolorowe płyny w licznych naczyniach.

- Nie sądzisz, że na dziś wystarczy? Przygotowałam dla nas wieczerzę.
- Ukochana, czuję że jestem bardzo blisko przełomu - odpowiedział jej mężczyzna - Potem już tylko dwa-trzy tygodnie i będziemy mogli rozpocząć masową produkcję!
- To samo mówiłeś pół roku temu - odparła zrezygnowana kobieta
- Nie sądziłem, że wytrzymasz ze mną pół roku...

Zapanowała cisza. Kobieta spojrzała na naukowca najpierw z niedowierzaniem, które następnie przerodziło się w łagodny uśmiech. Ostrożnie podeszła do niego, a każdy jej krok przyśpieszał i tak już szybkie bicie serca jej męża.

- Albercie... nigdy przenigdy tak nie mów.
- Co ty właściwie we mnie widzisz - kokieteria w jego głosie zaczęła być słyszalna - podstarzały łysiejący i lekko zgarbiony naukowiec poślubił młodą francuską wdówkę, która nigdy nie powinna na mnie spojrzeć. Gdybym był bogaty, dobrze urodzony, to może. Ale...

Urwał, ponieważ Lisa położyła palec na jego ustach.

- Czy wiesz, co jest w tobie najbardziej pociągającego? - zapytała zalotnie, po czym położyła swoją dłoń na jego biodrze. Wykonała delikatny ruch w stronę jego krocza, by nagle zawrócić ruch palców i skierować je w kierunku jego dłoni, ramienia, szyi i zatrzymać na jego głowie. Następnie gwałtownie objęła go i pocałowała namiętnie, czując jak jego serce bije jak oszalałe. Czując jak Albert powoli odpływa w jej ramionach, stanowczo położyła swoja dłonie na jego ramionach, zmuszając go do uklęknięcia. Mężczyzna bez cienia oporu wykonał rozkaz, po czym jego głowa zniknęła pod sukienką Lisy.

- Ani młode ciało, ani dusza dzikiego kochanka nie dadzą mi tyle szczęścia, co dałeś mi tylko. Tylko wyjątkowy mężczyzna pokocha samotną matkę i z radością przyjmie dar w postaci miłości jej dziecka. Ważne... żebyś...

Urwała, dysząc ciężko. Zamknęła oczy.

* * *

Lisa siedziała na plaży nad brzegiem oceanu. Słońce wychyliło się zza horyzontu ledwie kilka minut temu. Kątem oka obserwowała rozładunek statku, który godzinę temu przybył do Georgetown. Wyciągnęła z kieszeni zegarek od ojca, przeczytała grawer, po czym schowała go z powrotem do kieszeni. Łza napłynęła jej do oka, ale szybko ją otarła, wstała i szepnęła do siebie.

- Już niedługo tato. Już niedługo...

----------------------------------------

Nowa dostępna klasa postaci:
Naukowiec - Z miłości do natury i nauki, z pogardą do zabobonów. Naukowiec swoją ciekawość do świata przejawia w jego badaniu na wszelkie sposoby, korzystając z rozumu, przekraczając tabu i nie bacząc na karcące spojrzenia innych. Bohater może prowadzić badania naukowe i pracować nad wynalazkami z jednej dziedziny nauki (lub kilku pokrewnych). Prowadzenie badań jest jednak czasochłonne i wymaga nakładów pieniężnych, w tym na utrzymanie naukowca. O sponsora zwykle jednak bardzo ciężko.

Nowa dostępna cecha postaci:
Rzemieślnik - ludzie nie dzielą się na złodziei oraz tych, którzy na złodzieja pracują. Nowy świat budzi w wielu chęć pracy na własny rachunek, niekoniecznie z perspektywą stworzenia potężnego przedsiębiorstwa. Bohaterowie z tą cechą mają możliwość samodzielnego utrzymania się przy zachowaniu premii do doświadczenia za pracę w kwartale. Choć całkowicie bezpieczne dla bohatera, samozatrudnienie jest dłuższą drogą do osiągnięcia bogactwa.

----------------------------------------

Zapisy do nowej przygody startują 29 marca. Nie chcesz ich przegapić? Zapisz się do mirkolisty - wołam z niej tylko przed startem nowych przygód!
lacuna - P6 - Szkiełko i oko #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol
 
P5 P4 ...

źródło: comment_t3EjXR08i5bniJfrgMQjDjcpUwE7OILH.jpg

Pobierz
  • 10