Wpis z mikrobloga

Mam problem z umieszczeniem trzeciego treningu w tygodniu. Od ~8 miesięcy ćwiczę siłowo, zacząłem 5x5, teraz chcę zmienić na Greyskulla. Właśnie dorzuciłem sobie nowe zajęcie - we wtorki i czwartki, jest to głównie cardio, ale następnego dnia mam styrane np. nogi - i jest to dla mnie priorytet, nie mam też wpływu kiedy się odbywa. Większość początkujących planów, Greyskull też, ma treningi A/B 3 razy w tygodniu. W poniedziałek i sobotę mogę na luzie je robić, natomiast problem jest z tym trzecim dniem. Jeżeli będę ćwiczył w środę, nie będzie to na pewno trening na 100%.

I teraz prośbą o radę - czy lepiej olać całkowicie środę i ćwiczyć 2 razy w tygodniu, czy pogodzić się z nieoptymalnym treningiem (za każdym razem będzie to inny A/B). A może zostawić A/B na poniedziałek/sobotę, a w środę wymyślić coś innego? Jeżeli chodzi o trening siłowy to celuje głównie w rozwój siły (zwłaszcza 3 główne boje).

Dziękuje za wszelkie rady :)

#mikrokoksy #silownia
  • 10
@dupa128: 2 treningi w tygodniu na nic sie nie zdadza. Robisz za mocne cardio. Jesli bedziesz trzymac tetno 130 nawet przez godzine, to nie ma szans ze styrasz nogi. Ja robie w tygodniu prawie 5h cardio, do tego mam 4 treningi w tym 2x robie nogi, zero problemu. Czesty problem to to, ze ludzie przesadzaja z intensywnoscia.
@chlebek_ziemniaczki to nie jest cardio, które ma mi pomóc schudnąć czy coś takiego, nic takiego mnie nie interesuje, może rzeczywiście słabo to opisałem. Nie obawiam się przetrenowania, jedynie tego, że na takim treningu dzień po nie dam z siebie 100%, bo będę zmęczony po poprzednim wieczorze. I zastanawia mnie, czy nie ma wobec tego lepszego rozwiązania.

@Estetykatopodstawa mogę i jest to jedna z opcji, jak wyżej :)

I chyba rzeczywiście nie da