Wpis z mikrobloga

Mirki z #sosnowiec #katowice #bedzin i innych miast #slask, jeśli znacie kogoś, kto chce robić jako fryzjer to mam fajną ofertę! ( )
Znajoma stwierdziła, że ma dość robienia na kogoś i otworzyła swój własny salon fryzjerski w Sosnowcu, a teraz szuka pracowników (w czym pomagam ja, bo nie jest za bardzo into internety). Chętnie zaprosi na rozmowę kogokolwiek, kto chociaż raz w życiu trzymał nożyczki, jest w stanie nawet ludzi doszkolić w razie potrzeby. Oczywiście nie mam na myśli osób całkowicie zielonych, bo przy obecnym zapieprzu nie da rady poświęcić się na szkolenie kogoś od zera. Więc jeśli znacie kogoś, kto chce się przenieść z innego salonu, bo nie odpowiada mu ekipa, lub dopiero skończył zawodówkę i nie wie jak zacząć - walcie śmiało na pw ()
Konkretnych warunków niestety nie znam, bo porozmawiałem z nią na szybko, gdy mnie obcinała, ale wszystko raczej do dogadania przez telefon/na miejscu. Spokojnie, stawka nie jest tajemnicą korporacyjną, którą może poznacie po 6 etapie rekrutacyjnym #pdk
Wszystko remontowane od zera, panowie robotnicy jeszcze kończą robić tzw. sanitarkę (w związku z czym praca możliwa dopiero od +/- 25.03, gdy wszystko będzie przygotowane do zatrudniania pracowników), więc cud, miód i orzeszki. Nawet dla klientów jest przygotowany czajniczek, herbata i inne pryncypałki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#praca #damprace #fryzjer #fryzjerstwo #pracbaza
  • 18
@Codetard: to będzie bardzo ciężko, dziewczyna oferowała dobrą stawkę, klientów na pęczki, sama nie wyrabiała. Teraz wróciłam do poprzedniej fryzjerki i ona ma to samo, od lat na rynku i niestety rąk do pracy brak, ostatnio jak byłam to na ogłoszenie na olx nie odpowiedział nikt. Czaisz. 0 zgłoszeń. Uczniów tyle co kot napłakał (ale to trzeba mieć jakieś mistrza o ile kojarzę).
@nama: ja też Kato, w tym tygodniu przyjechała do mnie ekipa z pomorza gdzie brakuje spawaczy do pracy a tyyyyleee stoczni i roboty jest, jak to możliwe? Albo to że mam ponad 100cv zawodników których nie ma w tym kraju według prezesów od komuny (muszą biedaki z korei północnej ściągać i indii)
@suqmadiq2ama: nie wiem jak jest w stoczniach i jak się mają spawacze, wiem natomiast że szkoły fryzjerskie na Śląsku świecą pustkami, a 90% uczniów (dane z dupy oparte na tym co mówią mi ludzie znający temat) ich nawet nie kończy, jesienią jak byłam u fryzjerki to mówiła że egzamin zawodowy zdały 3 (słownie trzy) osoby. Stąd akurat w tym zawodzie jest dramat jeśli chodzi o pracowników. Raczej pani na kasie nie
@kipowrot: jak żona ochroniarza z mojej pracy mówi, że jej się do pracy nie opłaca iść bo z zasiłków mają drugą wypłatę męża a tak to im dochód skacze i ulgi przepadają XD oni nawet liczą żeby za dużo godzin nie przepracował w miesiącu bo im się to nie opłaca.
Aczkolwiek fryzjerstwo fryzjerstwem, szkoły zawodowe zaczynają świecić pustkami albo idzie tama duży procent dzieciaków z nizin społecznych i większość nawet edukacji
@Codetard: no to napisz wprost ile oferuje, bo nagle się okaże, że praca od poniedziałku do soboty za 2200zł netto na miesiąc i poznasz odpowiedź dlaczego jej salonik upadnie po pół roku bez pracowników. ;)

U mnie na wsi (6000 mieszkańców) jest zakład, w którym jest 6 fryzjerek i 2 barberów, ludzie z miasteczek obok wpadają nawet się strzyc. Pensja? 3000netto, pracuje tam pół roku, praca od wtorku do soboty 13:00.