Wpis z mikrobloga

#pracbaza #emigracja #kanada #chwalesie

Właśnie minął mi 16 miesiąc pracy w Kanadzie. Pierwszą podwyżkę dostałem po około pół roku pracy, mimo, iż o nią nie prosiłem.
Dziś dostałem kolejną i awans, mimo, że o to nie prosiłem :)
Powiedzieli mi, że robię świetną robotę i mi się należy.
Jest to dla mnie strasznie abstrakcyjne, bo pracując w Polsce żeby cokolwiek sensownego wywalczyć musiałem rzucić papierami ¯\_(ツ)_/¯
Chyba powoli czas się brać za wyrabianie statusu permanent resident...
  • 112
@azertyazerty: nie chce mi sie robic zadnego ama, a czy najlepsze to nie mam pojecia, mysle ze za krotko tu zyje zeby stwierdzac takie rzeczy. poki co jestem bardzo zadowolony, ale to miasto tez ma swoje wady - mnostwo bezdomnych i cpunow, mega drogo no i bardzo czesto pada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pan_Kielonek: Dobrze traktuję swoich pracowników i nigdy jeszcze nie miałem rozmowy o podwyżkę. Sam z siebie daję je regularnie jak widzę że ktoś zasługuje. Ostatnio dziewczyna dostała nieplanowaną po 2 miesiącach pracy bo zwyczajnie odstaje od reszty i robi świetną robotę. Jak złapie trochę doświadczenia to lecimy dalej z kasą. Dlaczego? Janusze powinni się nauczyć, że dowartościowany pracownik jest bardziej zadowolony i chyba najważniejsze: koszt znalezienia pracownika, wyszkolenia, straty spowodowane brakiem
@Pan_Kielonek: Gratulacje.
Aczkolwiek takie podejście to nie kwestia kraju, tylko pracodawcy. Mój brat też ma takiego spoko szefa, który przyjdzie pochwali, da podwyżkę itd. Ja natomiast u obecnego pracodawcy musiałem walczyć wspomnianym papierem.
Na szczęście ktoś tu niedługo będzie współpracował z braciszkiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pan_Kielonek gratulacje! Pozdrowienia z drugiej strony Kanady (Alberta) i powodzenia z permanent residentem! Będziesz robić Express Entry czy jakiś lokalny Quebecowy program?

@patrzpan jak przeliczysz koszty wynajmu na złotówki, to oczywiście, ze drogo wyjdzie. W Calgary na przykład za mieszkanie z 2 sypialniami prawie tyle co w Warszawie ;) Jeśli natomiast zarabiasz w dolarach kanadyjskich, to z reguły stać Cie na wynajem i nie jest to jakiś koszmar. Są oczywiście wyjątki, jak