Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś coś dobrego z polskiej fantastyki? Oprócz Sapkowskiego, bo to oczywiste.
Może być autor, może być seria lub nawet pojedyncza powieść. Czuję po prostu, że mam duże braki jeśli chodzi o polską scenę. Znam autorów z nazwiska, potrafiłbym przypisać do nich tytuły ich twórczości, niektórych rozpoznam po twarzy, ale nigdy nie czytałem czegoś więcej niż Wiedźmin, czy 2-3 powieści Przechrzty i Ziemiańskiego.

#fantastyka #polskafantastyka #fantasy
  • 23
  • Odpowiedz
@Omar_Ar-Czowy: tu akurat trafiłeś, bo Mickiewicza bardzo lubię, zarówno Potop, Ludzi bezdomnych jak i Dubstepy ackermańskie


@yeron: o #!$%@? to jest polski autor. Jakaż to ignorancja z mej strony, że tego nie wiedziałem. A tyle dobrego słyszalem O_O
  • Odpowiedz
@Andi128: tak myślałem, by się z panem Jackiem przeprosić. W gimnazjum wypożyczyłem jakąś książkę ze środka Cyklu Inkwizytorskiego, ale to wtedy nie na mój gimbazjalny rozum było i tak unikałem przez cały czas od tamtej pory.
  • Odpowiedz
@Arveit: szukam jeszcze czegoś ale nie #!$%@? nie potrafię sobie autora ani tytułu przypomniec, na 100% polski autor i główny bohater jest lekarzem i alchemikiem a akcja dzieje się w Warszawie pod zaborem rosyjskim, pamiętam że skończyłem na 2 części i czekałem aż wyjdzie 3, aż sam bym sobie przypomniał od początku, to było z 2-4 lata temu więc może już 3 część wyszla
  • Odpowiedz
@Andi128: Przechrzta, seria Materia prima :) to akurat czytałem jeszcze w NF jako opowiadanie, które potem autor rozwinął do powieści właśnie. I tak, jest 3 tom, ale 2 i 3 nie czytałem jeszcze, dobry pomysł
  • Odpowiedz
@Arveit: cykl "Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza, cały cykl "Achaja" i "Pomink Achai" Ziemiańskiego, "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Wegnera. Wszystkie wielotomowe, ale z tak skonstruowanym światem i takimi bohaterami, że było mi żal że to już koniec i więcej nie ma:) Chociaż może i lepiej, bo czytając dalej nie spałabym w ogóle.
  • Odpowiedz