Wpis z mikrobloga

@hpiotrekh:
Mam wrażenie, że ludzie idący na studia ukierunkowane na późniejsze przekazywanie wiedzy nie wiedzą nawet o tym jakie jest zapotrzebowanie rynku na konkretną dziedzinę wiedzy. Kilkukrotnie słyszałem od znajomych, że nie mogą znaleźć pracy.

@giovan-a:
Z ciekawości. Ile taki nauczyciel przepracowuje godzin w tygodniu?
  • Odpowiedz
@giovan-a: nie pamiętam aby jakikolwiek nauczyciel w szkole siedział 8h. Powiem więcej znajoma nauczycielka pracuje w dwóch szkołach, udziela korepetycji i jeszcze w liceum wieczorowym prowadzi jakieś zajęcia. Mając 40h w jednej szkole dość trudno by jej to było upchnąć.
  • Odpowiedz
@giovan-a:
Nie daje mi to jakiegoś konkretnego poglądu na to ile wolnego jest w czasie wakacji dla nauczyciela i jak jest to skonfrontowane z pensją. Czyli rozumiem, że początek lipca i koniec sierpnia (po tygodniu) jest do dyspozycji zarządu placówki, a reszta jest wolna, ale wypłata normalnie wpływa na konto?
  • Odpowiedz
@giovan-a: Nie musisz mi o tym mówić, że nie dostaje się z automatu ale jednak tyle lat to spokojnie można było to zrobić. Teraz najlepiej narzekać jaka to nie jest mała wypłata, to można zapytać dlaczego ta osoba nie postarała się, żeby zarobić więcej ? Dyplomowany ma około 500zł brutto więcej + automatycznie wysługa itp. też jest większa. A co do dodatku motywacyjnego to już zależy od dyrektora szkoła i od
  • Odpowiedz
to można zapytać dlaczego ta osoba nie postarała się, żeby zarobić więcej


@Hedonistka: Niespecjalnie mnie interesuje, dlaczego nie mogła zrobić dyplomowanego. W poście zwróciłam uwagę na dodatek motywacyjny.
  • Odpowiedz
@giovan-a: No to powtórzę, dodatek motywacyjny jest przyznawany przez dyrektora szkoły, a po drugie podwyżka dotyczyła wynagrodzenia zasadniczego a nie dodatków. Jeśli dyrektor przyznaje dodatek motywacyjny w kwocie a nie w % to on się nie zmieni.
  • Odpowiedz