Wpis z mikrobloga

Jak to ma z grubsza być z PPK, ktoś wie więcej?

- czy resztówka OFE zostanie zlikwidowana czy przeniesiona na PPK?
- Mój pracodawca założył nam rok temu PPE - czy w takiej sytuacji będę miał prawo do tej 250 zł. rocznej premii z PPK?

https://nto.pl/ppk-2019-pracownicze-plany-kapitalowe-co-to-jest-ppk-zasady-ppk-kalkulator-ppk-oszczedzanie-na-emeryture-rezygnacja-z-ppk-100319/ar/13447447

#emerytura #zus #oszczedzanie #praca #pytanie
motaboy - Jak to ma z grubsza być z PPK, ktoś wie więcej?

- czy resztówka OFE zost...

źródło: comment_OkI7RP3h2zZxFJRXceLfxuHEmUI9EPzl.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@motaboy: gdzieś było że jak firma ma ppe to nie musi wprowadzać ppk pod warunkiem że ileś tam procent załogi jest objęte programem. Ja nie mam zamiaru dołączać do ppk, wiadomo że ta kasa będzie w rękach polityków służyć do pompowania w co im się tylko zapragnie. #!$%@? nie plan emerytalny, do tego rząd kłamie co do wysokości emerytury z tego. Jeden większy krach na giełdzie i masz takie straty
  • Odpowiedz
Jeden większy krach na giełdzie i masz takie straty których możesz już nie odrobić.


@steemm: No, w sytuacji gdzie mają inwestować w akcje (a póki co tak zrozumiałem z tego co wyczytałem) - jak najbardziej może tak być. To trochę taki plan na zasadzie "będzie dobrze, bo jak będzie źle to i tak wszystko pójdzie w cholerę".

Cały czas mnie zastanawia co z resztówką OFE. Bo jestem jednym z tych,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@motaboy: ja od czasu zlikwidowania połowy kasy z OFE zwiekszylem tam środki kilkukrotnie i wolałbym je tam już zostawić, bo jakby miały przejść do ppk to wolałbym je #!$%@? zlikwidować niż pompowac w ssp które notują od kilku lat straty na giełdzie
  • Odpowiedz
Ale PPK ze tak powiem będzie żyło odrębnym życiem. Będą to środki odkładane na prywatnych kontach. To nie ma nic wspólnego z OFE. Emerytura z ZUS osobno a PPK osobno. To mają być dodatkowe fundusze które odłożymy a jeszcze dołoży się pracodawca co miesiąc i raz w roku państwo. Więc niech te pieniądze sobie tam leżą a za kilkanaście lat będzie jak znalazł.
  • Odpowiedz
No ja mam nadzieje, ze to cale PPK bedzie dzialalo z automatu i ze ryzyko jest ograniczane z wiekiem uczestnika. Juz raz sie natknelismy z mezem na lichwę na gieldzie i od tamtej pory absolutnie zadnych wiecej ryzykownych inwestycji
  • Odpowiedz