Wpis z mikrobloga

Druga część mojego wykładu o "Dynamizmie charakteru", teorii Mariana Mazura, polskiego cybernetyka.

Profesor Marian Mazur marzył aby jego odkrycia znalazły zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. Ja stosuję jego wzorzec charakteru w handlu z wielkim powodzeniem. W pierwszej części serii o dynamizmie charakteru, poruszę zagadnienie parametrów sztywnych (czyli energomaterialnych): dynamizmu, podatności i tolerancji w kontekście modelowych możliwości i ograniczeń współpracy. Kolejną część poświęcę parametrom niesztywnym (czyli informacyjnym): preferencyjności , pojemności oraz rejestracyjności procesu autonomicznego. Kolokwialnie mówiąc: jeśli nie zadziała na modelu, nie zadziała również w rzeczywistości. Dzięki procesowemu podejściu do planowania sprzężeń zwrotnych, możemy z dużym prawdopodobieństwem optymalizować nasze działania, pomijając warianty najbardziej energochłonne. Specjalnie piszę energochłonne zamiast niemożliwe, ponieważ człowiek jako proces probabilistyczny, samym swoim istnieniem wprowadza asocjację do otoczenia. Hipotetycznie, nawet najlepiej zaplanowany proces sterowania, może dać efekt nieprzewidywalny za pomocą znanego nam aparatu poznawczego. Tego rodzaju ekstrema pozwalają nam szukać kolejnych aksjomatów, do czego Państwa serdecznie zachęcam.


Link do pierwszej część wykładu.

#cybernetyka #nai #wojnainformacyjna #sterowanie #pokazmorde #ciekawostki
Martwiak - Druga część mojego wykładu o "Dynamizmie charakteru", teorii Mariana Mazur...