Wpis z mikrobloga

Triggeruje mnie, gdy się mówi, że wiara nie jest sprzeczna z rozumem, bo gdzieś tam papież uznaje ewolucję i akceptuje osiągnięcia naukowe.

Jak tak popatrzeć na sprawy życia codziennego to katolicy:

-wierzą, że istnieje istota, która miliardom ludzi szepcze złe rzeczy w myślach i namawia ich do złego
-wierzą, że wypowiadanie wyuczonych formułek do krzyża na ścianie przez zwykłych ludzi może wpłynąć na dyktatora z drugiego końca świata i zapobiec wojnom
-wierzą, że koraliki i medaliki, które mają przy sobie mogą uratować ich od nieszczęść
-całują zwłoki "świętych", kawałki ich ciał zamykają w zdobnych szkatułach zwanych "relikwiarzami"
-rodzą dzieci z ciężkimi wadami skazując je i siebie samych na ciężkie nieszczęśliwe bezsensowne życie całkiem świadomie bo odrzucają aborcję
-mocno przeszkadza im to, że obcy ludzie tej samej płci chcą sformalizować zwiazek
-mają mega archaiczne poglądy na sprawy seksualne; jak seks to tylko z szansą na ciążę, masturbacja niemoralna i całkowicie niezdrowa
-kult cierpienia
-zjedz mięso w jakiś określony dzień to będziesz miał ciężkie sumienie

I to wszystko zgodnie z nauczaniem kleru. Rzeczywiście, z rozumem, z logiką to się wcale nie kłóci xd
Na tym polu powinno się jeszcze rozmawiać, a nie, bo jak Kościół uznaje ewolucje to wszystko spoko xd

#bekazkatoli #religia #neuropa #naukowcywiary #lgbt #aborcja #ateizm #gimboateizm
P.....a - Triggeruje mnie, gdy się mówi, że wiara nie jest sprzeczna z rozumem, bo gd...

źródło: comment_bRsG893LDBOyFYZ0rmC2j7QPQZICSJOz.jpg

Pobierz
  • 60
@Patologiczny_Klamca: to mnie zawsze #!$%@?. Zanim pojawiła się np. teoria ewolucji to wszystko fajnie, Biblia taka mądra książka. Jak się zaczęły pojawiać dowody na ewolucję, a ta jest już właściwie niepodważalna i oczywiście przeczy temu co jest w biblii to #!$%@? #!$%@? nowa interpretacja. I tak jest z każdym #!$%@? odkryciem naukowym xD ciekawe co wymyślą, jak znajdziemy pozaziemską cywilizację xD
#!$%@? #!$%@? nowa interpretacja


@wankstain: haha, to nawet nie jest ułamek tego na co ich stać! Mnie najbardziej rozwaliło jak w 2007 zmienili interpretację, że od tej pory nieochrzczone dzieci trafiają jednak do nieba... Jak wiadomo prawo nie działa wstecz, więc ciekawe czy dla tych zmarłych przed 2007 zrobili jakąś niebiańską amnestię czy mają pecha i #!$%@? xD

Triggeruje mnie, gdy się mówi, że wiara nie jest sprzeczna z rozumem


@Patologiczny_Klamca:

Nie jest sprzeczna z rozumem w momencie gdy nie rozpatrujesz kwestii związanych z wiarą w sposób zdroworozsądkowy. Wiara nie jest logiczna, wiara nie ma być logiczna - to zbiór zasad, które przyjmujesz takie jakie są - dlatego właśnie to jest wiara a nie nauka.

Każda dyskusja, w której rozmówca próbuje naukowymi argumentami zbić argument wierzącego jest skazana na
@kubako
@Patologiczny_Klamca

Nie każda osoba wierząca musi się zgadzać z tymi stwierdzeniami, jak i wiara nie zawsze musi być sprzeczna z rozumem. Spłycając te pojęcia nie różnicie się niczym od znienawidzonych prawaków/katoli/czy jak sobie ich nazwiecie, którzy przy rozmowie o homoseksualistach podają za przykład tych obnażających się na paradach równości.
Nie każda osoba wierząca musi się zgadzać z tymi stwierdzeniami, jak i wiara nie zawsze musi być sprzeczna z rozumem.


@Edi93: a ktoś tak napisał? ja na pewno nie :)
@Patologiczny_Klamca: w sumie nie wiem jak to rozumieć. Jak znajdziemy dowody na istnienie obcej cywilizacji to bd niepodważalny dowód przeczący istnieniu? Lud musi mieć w co wierzyć. Bd nowa interpretacja jak w przypadku ewolucji?
@Patologiczny_Klamca
Mnie rozbija jaskiniowy ateizm.
Świat jest oparty na wynalazkiach lat wierzących w coś więcej niż samego małego siebie.
Ciekawi mnie ze takie zwierzątko od kilku lat czytający kilka książek wie lepiej niż inni przed nim. Żeby choć wiedział i napisał coś normalnie po ludzku, tylko zawsze po swojemu.
@wankstain: a jakie są dowody na ewolucje bo z tego co wiadomo cała teoria ewolucji ciągle nie jest udowodniona naukowo to raz. Jeśli chcesz o czymś dyskutować to należy poznać temat albo chociaż liznąć czegokolwiek to dwa. Teoria ewolucji jest sprzeczna np. z dinozaurami. Czemu inne małpy nie wykształciły takie technologii co homo sapiens? nie ma pomostu pomiedzy małpami a człowiekiem. Teoria ewolucji jest pełna dziur. I nie mówie tutaj jako
wiem_wszystko - @wankstain: a jakie są dowody na ewolucje bo z tego co wiadomo cała t...

źródło: comment_gCMkYdmerETMWBqmmT2NN2dXh2QOMQvx.jpg

Pobierz