Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was w sklepie aleshop.pl/miał doświadzczenia z tym sklepem? Mają dobre ceny w porównaniu z konkurencją ALE opłata tylko przelewem online/przelewem tpay oraz brak możliwości odbioru osobistego/wysyłki za pobraniem. Sklep ma siedzibę Nowe Sady 17, 94-102 Łódź, w googlach widnieje tam - Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale jest to duży budynek, może jakieś biura/pomieszzenia są wynajmowane. Ceneo ostatnio dobre opinie (na początku słabo), na www.legalniewsieci.pl brak jakiegokolwiek info (odpisali żę wygląda ok ale się przyjrzą)

"Dzień dobry, wszystko co Pan opisał ma znaczenie, jednak sklep posiada dużo pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl co oznacza, że zamówienia realizuje - sprawdzimy sklep dokładnie i damy znać. pozdrawiamy"

Myślicie, że sklep to scam? Na co zwracać uwagę chcąc być pewnym, że sklep to nie przekręt?
REGON 380329694
NIP 7271718173

Czat z aleshop.pl:
Ja11:26
Witam,

czy możliwy jest u Państwa odbiór osobisty?

11:28
Przepraszamy, ale w tym momencie wszyscy konsultanci są zajęci. Proszę, zostaw nam swój adres e-mail, a my odpiszemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wsparcie dołączył(a) do chatu

Wsparcie11:28
Witam serdecznie

Wsparcie11:28
niestety ze wzgledu na duzy wspolnczynnik nieodbieralnosci

Wsparcie11:29
nie posiadamy takiej opcji w sklepie

Ja11:34
Rozumiem, a czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

Wsparcie11:35
również nie posiadamy

Wsparcie11:35
konkurencja nas nie lubi

Wsparcie11:35
i zamawiała na fałszywe adresy narażając nas na koszty

Ja11:37
rozumiem, dziękuję za informację.

#sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 463
Poniżej przedstawiam odpowiedź ceneo.pl na facebooku na odpowiedź jednego użytkownika (nie pokazywałem jego danych ze wzgledu na RODO - każdy może sobie wyszukać na fejscie ten wpis). Wynika z niego, że Ceneo przyznało się do weryfikacji pozytywnej sklepu Aleshop.pl. Nie wiem może Ceneo też powinno się pociągnąc do odpowiedzialności. Żeby było śmieszniej link do opinii o ww. sklepie podanym przez Ceneo jest nadal aktywny. Nie powinno to pozostać samemu sobie...
Wepses - Poniżej przedstawiam odpowiedź ceneo.pl na facebooku na odpowiedź jednego uż...

źródło: comment_yzG9Y1l6BubmQAgKtkj7Gv6e6MAqFfL5.jpg

Pobierz
@Vickson22 też udało mi się dodzwonić to tpay i powiedzieli mi że środki na rzecz sprzedawcy zostały wstrzymane nie mniej jednak na razie nie ma informacji czy zostaną zwrócone i w jaki sposób czy sami nimi będą zarządzać czy organy. Czy poprowadzili Ciebie w jaki sposób odzyskać środki?
@kubasz198707: kazali czekać na wiadomość e-mail z potwierdzeniem zablokowania środków (założyła jakąś sprawę w systemie pod moją transakcją). Powiedziała, że będą to zgłaszać do organów ścigania ale że środki raczej wrócą do nadawców.
@kubasz198707: pisz pisz... ja wysłałem już 2 maile do nich i prośbą, żeby pod żadnym pozorem nie przelewali środków na konto sprzedawcy. Jak dostanę potwierdzenie pisemne, że dostanę z powrotem środki to już będę spokojny i zrobię sobie zakupy w innym sklepie.
Mi na komendzie na początku też powiedzieli, że muszę czekać 14 dni. Potem jeden wszedł sobie na stronę sklepu, zobaczył co i jak i powiedział, żebym przyszedł do godziny 15-tej, kiedy są śledczy i wziął wszystkie niezbędne wydruki. Wtedy zapytałem, czy mam czekać 14 dni, to powiedział, że nie - "im szybciej tym lepiej".
Cześć,
Opublikowalismy wpis z informacją, dodaję Wam go również tutaj. https://www.facebook.com/1593584067574889/posts/2265953020337987?sfns=mo

Ze swojej strony zapewniam, że jak tylko pojawiły się jakiekolwiek sygnały, od razu zablokowaliśmy konto sklepu. Jesteśmy w kontakcie z organami ścigania, sam sklep był zweryfikowany w zeszłym roku, wszystkie dokumenty i regulaminy były w porządku. Niestety oszuści raz po raz próbują obejść prawo, my jednak reagujemy tak szybko jak tylko to możliwe.
Będziemy Was informować na bieżąco o kolejnych krokach.
A w jaki sposób pisaliście reklamację do TPAY? Przez formularz kontaktowy na ich stronie? Pytam w razie czego, bo dalej nie mogę się dodzwonić i być może pisemnie będzie prościej...