Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was w sklepie aleshop.pl/miał doświadzczenia z tym sklepem? Mają dobre ceny w porównaniu z konkurencją ALE opłata tylko przelewem online/przelewem tpay oraz brak możliwości odbioru osobistego/wysyłki za pobraniem. Sklep ma siedzibę Nowe Sady 17, 94-102 Łódź, w googlach widnieje tam - Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale jest to duży budynek, może jakieś biura/pomieszzenia są wynajmowane. Ceneo ostatnio dobre opinie (na początku słabo), na www.legalniewsieci.pl brak jakiegokolwiek info (odpisali żę wygląda ok ale się przyjrzą)

"Dzień dobry, wszystko co Pan opisał ma znaczenie, jednak sklep posiada dużo pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl co oznacza, że zamówienia realizuje - sprawdzimy sklep dokładnie i damy znać. pozdrawiamy"

Myślicie, że sklep to scam? Na co zwracać uwagę chcąc być pewnym, że sklep to nie przekręt?
REGON 380329694
NIP 7271718173

Czat z aleshop.pl:
Ja11:26
Witam,

czy możliwy jest u Państwa odbiór osobisty?

11:28
Przepraszamy, ale w tym momencie wszyscy konsultanci są zajęci. Proszę, zostaw nam swój adres e-mail, a my odpiszemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wsparcie dołączył(a) do chatu

Wsparcie11:28
Witam serdecznie

Wsparcie11:28
niestety ze wzgledu na duzy wspolnczynnik nieodbieralnosci

Wsparcie11:29
nie posiadamy takiej opcji w sklepie

Ja11:34
Rozumiem, a czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

Wsparcie11:35
również nie posiadamy

Wsparcie11:35
konkurencja nas nie lubi

Wsparcie11:35
i zamawiała na fałszywe adresy narażając nas na koszty

Ja11:37
rozumiem, dziękuję za informację.

#sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 463
@uriel00: chętnie udzielają pomocy online (przez chat na stronie) + mają wiele dobrych opinii na ceneo

Najbardziej martwi fakt, że akceptują tylko przelewy - zapytałem czemu i oczywiście powiedzieli że ze względu na prowizję i niską marżę.

Kartą jest o tyle bezpiecznie, że w razie oszustwa można zrobić charge back.

Również napisałem na fb do "legalniewsieci" i czekam na odpowiedź

Myślę, ze zaryzykuję, w końcu Ceneo nie może być niemiarodajne skoro
Nic więcej o nich nie znalazłem, a opinie na ceneo pewnie da się kupić (pewnie są konta/boty i da się kupić określoną ilość pozytywów). Inną kwestią może być budowanie sobie dobrej opinii, a później przekręt na dużą skalę połączony z jakąś fajną przeceną...nie mówię, że tak jest, ale sam raczej tam nie kupię.
@Drathir: chyba jednak tez boję się być królikiem doświadczalnym :/
Żeby to jeszcze było coś za 100zł, a nie za 1300 :/

Wiem, że przekręty polegają właśnie na tych świetnych cenach.

Cena rynkowa Huawei P20 128GB to teraz 1600zł+ , a oni sprzedają w promocji za 1300?
Wiem, że nie ma cudów na świecie i pierwszy raz w wieloletnim doświadczeniu mam taki dylemat.

143 zaufane opinie na ceneo - czyli niby
tamto tez mialo duzo opinii na ceneo z kilku lat, nie wiem jak, pewnie po upadlosci, ale kupuja prawa do domeny.
ludzie jak nie ma opcji platnosci kartą ani za pobraniem a tylko przelew to nigdy w takie cos nie idzcie.
Nie zróbcie tego błędu co ja.
Straciłem po tamtej akcji zaufanie do opinii ceneo.
Tez mialem kupic tam tel ale stwierdzilem ze wole doplacic 300zł i kupic w media expert niz #!$%@? ponad 3k bo tutaj policja jest bezranda a z wasnej kieszeni na pewno nie oddaza. Jeżeli ktos jeszcze ma wątpliwości to niech pomyśli czy warto tracic nerwy i pieniądze dla złudnego zaoszczedzenia kilku złotych bo i tak w takim wypadku zaplacimy nie 20% mniej niz w renomowanym sklepie a ponad dwa razy wiecej tracac