Wpis z mikrobloga

Niedawno w przedszkolu gdzie chodzą moje dzieci było zebranie. Na tym zebraniu poruszono temat zajęć z religii. Pani dyrektor ogłosiła, że każdy będzie mógł wypełnić oświadczenie zgody na uczęszczanie dzieci na zajęciach religii.
Dziś Pani Dyrektor wręczyła mi takie oto dokument, w którym jak widać- nie ma możliwości odmowy uczęszczania na zajęcia. Szkoda, ze nie widzieliście jej miny kiedy spokojnie zapytałem: - Co mam wypełnić, jeśli nie wyrażam zgody?

Pani Dyrektor chyba miała BSOD bo na chwilę się zawiesiła i stała tak jak z betonu kilka sekund.
Wzięła ten wniosek, przeczytała dokładnie i powiedziała, że faktycznie nie ma tu takiej opcji i żebym napisał pod spodem po prostu, że nie wyrażam zgody.

Żona jest wierząca, ja jestem ateistą, powiedziałem żonie, że jak chce uczyć dziecko to niech to robi sama zamiast pozwalać obcym ludziom poza kontrolą prać naszym dzieciom mózgi.
Osobiście to wolę, żeby moje dzieci same wybrały sobie religię kiedy już będą na tyle świadome żeby samemu podjąć decyzję. Nie czuję się uprawniony do decydowania za nich, kiedy są jeszcze zbyt łatwowierne. Nie chcę aby moje dzieci wychowywały się w strachu przed piekłem, czyśćcem czy innymi karami boskimi. I muszą wiedzieć, ze kapłan to też zwykły człowiek a nie istota uświęcona i wyższa w hierarchii.
Wiara w "Złotą Zasadę Etyki" czyli "Nie czyń drugiemu- co tobie niemiłe" wystarczy.

Amen

#przedszkole #wiara #religia #bekazkatoli #ateizm #dzieci #rodzice
Pobierz kidi1 - Niedawno w przedszkolu gdzie chodzą moje dzieci było zebranie. Na tym zebrani...
źródło: comment_Qz6cmOJW4F9hdclooRTLrfUpvMHVkv9Z.jpg
  • 52
@kidi1: ja tam chodziłem na religię i nie czuje żebym miał wyprqny mózg, dzisiaj wierzę w Pana Jezuska jutro mogę powierzyć trochę w machometa a po jutrze w budde i krzywda mi się nie dzieje
to w przedszkolu są lekcje religii?


@Brunuser: Tak, w państwowych są. W prywatnym była gadka o tym, ale rodzice jakoś nie podjęli tematu i nie było ;)
A w państwowym, na zebraniu pani "derektur" rozdała takie karteczki oświadczając "Tutaj państwo muszą wypełnić takie oświadczenie odnośnie religi...". Na to moja żona "Nie muszą, tylkomogą, (tu padł dośc wyraźny akcent) bo religia nie jest jeszcze obowiązkowa". Pani dyrektor trochę zatkało a i
Ale w publicznych zawsze było?


@Brunuser: Nie wiem czy zawsze. W tym publicznym do którego mój młody chodził te 7 czy 8 lat temu było. Ale jak wyżej wspomniałem dało się zrezygnować ;)
A w czasach kiedy ja chodziłem do przedszkola czy do szkoły podstawowej to religia była poza szkołą.
Osobiście to wolę, żeby moje dzieci same wybrały sobie religię kiedy już będą na tyle świadome żeby samemu podjąć decyzję.


@kidi1: lepszą metodą jest dać im dorastać w wierze, a potem jak już będą świadome niech sobie decydują czy w to wierzą czy nie. Dzieci wychowane w wierze mają mniejszą szansę na samobójstwo, nadużywanie alko/narko, przestępczość, zawały, stres, itd.
@InceI: Hmmm może to szok, ale nie każdy jest taki jak Ty.
Zaraz, czy ja już tego wcześniej napisałem?
Ach tak, napisałem.
Więc dla pewności powtórzę raz jeszcze: Nie każdy jest taki jak Ty i ktoś może lubić zadawać się z osobami o odmiennych poglądach, może być wtedy interesująco.