Wpis z mikrobloga

Hej. Będę kupował bilety do Chin, pierwszy raz wybieram się gdzieś dalej niż Europa. Mam pytanie, jak to jest z polskimi znakami na bilecie? Wpisywać je podczas wypełniania formularza, czy po prostu "ń -> n"? Gdzieś mi się obiło o uszy, że ktoś miał problem, jak w paszporcie miał polskie znaki, a na bilecie ich nie było.
Dodatkowo każde pro tipy mile widziane na każdym etapie podróży, począwszy od biletów, hoteli aż do ciekawostek co warto zobaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chiny #podroze
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patozz: Ciekawa trasa z południa na północ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tych polskich znaków to na twoim miejscu nie pytał bym się na Wykopie tylko skontaktował się z ambasadą i/lub z liniami.W ambasadzie i tak musisz przedłożyć bilety do wglądu.Powodzenia.
@Dreampilot: Ale wykopki podróżują i na pewno ktoś się zetknął z takim problemem, jaki ja mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trasa taka, bo chcę jeszcze odwiedzić Fenghuang oraz góry Tianmen. Aby potem z Changsha ruszyć do Pekinu. Dziękuję i tobie również powodzenia!
@patozz: Przeważnie jest wymaganie żeby było tak, jak jest w paszporcie i tak bym sugerował zrobić. Na kartach pokładowych i tak nie będzie polskich znaków i nie zdarzyło mi się żeby były przez to jakieś problems a miałem w Chinach kilka lotów.
Swoją drogą niedawno wróciłem z Chin i Tajlandii. Gdybyś miał jakieś szczegółowe pytania pisz na priva - jeżeli będę mógł pomóc to chętnie to zrobię.
@kotbehemoth: @Taidonk: Z tego co pamiętam nie miałem chyba problemów żeby wpisać polskie znaki diakrytyczne, kiedy kupowałem bilety ale z kolei już na biletach, z tego co teraz podejrzałem, rzeczywiście imię i nazwisko są skonwertowane go alfabetu łacińskiego. Więc albo formularz zrobił za mnie konwersję albo nie pamiętam żebym musiał to robić sam.