Wpis z mikrobloga

@Kempes:Słwo klucz - frajerzy odkrywaja podstawy prowadzenia działalności gospodarczej. No bo serio, Rzeczpospolita lata temu pisała o tym sposobie, sp zoo spk właściwie zaklada się tylko po to, a tu ktoś zszokowany xd
@Ogar_Ogar: zgadza się spk istnieje praktycznie tylko po to. Co nie zmienia faktu ze chyba kryształowy człowiek dbający o nasz kraj nie powinien korzystać z narzędzi pozwalających na optymalizacje podatkowa. Skoro oficjalnie wszelkie optymalizacje to zło
zgadza się spk istnieje praktycznie tylko po to


@krzych0: Sp.k to akurat samo w sobie istnieje po to by prowadzić działalność gospodarczą, gdy jeden wspólnik ma kapitał a drugi zapał i umiejętności by prowadzić biznes.

Skoro oficjalnie wszelkie optymalizacje to zło


Pewnie i tak. Mnie bawi po prostu jak ktoś odkrywa podstawowe konstrukcje, a pieje o tym jakby odkrył aferę Watergate.
@Ogar_Ogar: art jeszcze nie czytałem, zostawiam sobie to na później. Jednak nawet jeżeli GW odkryła Amerykę ze sp K do tego służy, bardziej chyba chodzi o pokazanie hipokryzji gdzie za każda próbę optymalizacji podatkowej / ryzyka przeciętny obywatel jest goniony przez służby skarbowe, a tutaj Jarek wchodzi cały na biało i robi dokładnie to samo oczywiście już bez ryzyka ze ktoś go będzie próbował dojechać.
@Ogar_Ogar: wrocławski urząd skarbowy dojechał mojego dobrego przyjaciela za optymalizacje przy użyciu spK. Przykład który znam bezpośrednio, ale z tego co mówił jego prawnik to temat dość powszechny w całym kraju.
@krzych0: przeciez to nie spelnia jednej z przeslanek tej normy, Twoj kumpel mogl sie powolac na to ze oprocz oczywistej korzysci ktora ma z tego ze nie zaoszczedza nie placac citu dodatkowo ogranicza swoja odpowiedzialnosc i na to powinien sie przede wszystkim powolac ten prawnik no i oczywiscie na okreslona linie decyzji rowniez, nie mowiac juz o naruszaniu zasady zaufania obywatela do organu.