Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Soojin21: od kiedy dwie mamy to normalna rodzina? Dlaczego od razu przemoc i dom dziecka?

Mój dziadek był w domu dziecka i był normalny.

Ok, skoro masz takie poglądy. Ja mam inne.

Smutno mi, że nie mogą brać ślubów i korzystać z praw które przysługują.

Niestety wychowanie dzieci przez rodziców tej samej płci nie mieści mi się w głowie.

Mamy demokrację, jak będzie więcej osób z twoim poglądami to tak będzie,
@4tek: Z drugiej strony może obecne standardy są 'nienaturalne'? Rozumiem o jakim procesie piszesz i uważam, że ładnie go opisujesz więc nie ma sensu żebym się do niego odnosił, tylko... w średniowieczu wydawano za mąż dziewczynki* w wieku 12lat i one rodził już dzieci - ja mam taką wiedzę jak było inaczej i masz inne źródła to chętnie poczytam. Proces podwyższania minimalnego wieku ciągnął się na przestrzeni wieków (przynajmiej w europie)
@R0el: istota problemu leży właśnie w tym, że wstępna dojrzałość płciowa, nie jest tożsama z dojrzałością psychiczną. W pedofilii generalnie chodzi tylko i aż o osiąganie seksualnego zaspokojenia przez dewiantów kosztem niedojrzałych emocjonalnie i bardzo łatwych do zmanipulowania dzieci. Prawne ograniczenie współżycia do pewnego wieku to duże osiągnięcie cywilizacyjne.
@4tek: Czysta pedofilia nigdy chyba nie będzie legalna. A proces o którym pisałeś ma na celu zalegalizowanie Hebefilii jak nie pełnej to częściowej.
Dla przykładu Efebofilem jest każdy zdrowy mężczyna i pewnie kobieta też. (przynajmniej częściowym)

Już w starożytności były restrykcje odnośnie wieku inicjacji więc to nie jest jakiś 'nowy' wymysł, ciężko znaleźć źródła historyczne tylko do tego.

A co do samego prawa to uważam, że jest bardzo źle napisane bo
@R0el: szczęśliwie ominęły mnie te posty. Wyraźna stosunkowo wysoka cezura i jej bezwzględne karne egzekwowanie jest IMO bardzo ważne chociaż seks z nawet dobrze "rozwiniętą" 14 pewnie nie powinien się wiązać z leczeniem psychiatryczny. Chodzi o to, że rozmywanie tej ostrej granicy i dopuszczenie karnej relatywizacji otwiera niebezpieczne precedensy na przyszłość. Przykładowo jeżeli dziś zgodzimy się na liberalną ocenę seksu z 13-14 letnimi dziećmi, to przy hipotetycznej choć prawdopodobnej całkowitej depenalizacji
@Soojin21: z tym, że kobietą nie mógł zostać każdy, czarnym też nie - a tu jest promowanie [wstaw dowolny przykład z lgbt]

Prawa dla równego życia dla zwykłych ludzi a prawa dla ludzi którzy krzyczą tylko o swojej seksualności to dwie różne sprawy
@4tek: Dlatego pisałem o prawie które obecnie jest sztuczne i nieludzkie. Psychologowie, prawnicy i inni eksperci powinni się tym zająć i napisać tak by nie było krzywdzące dla ludzi którzy po prostu się pokochali i wyszło, że wiek jest jaki jest ( przykład 18-14) a karało zwyroli co wykorzystują dzieci - ważne jest właśnie rozróżnienie pedofilii od Hebefilli. Dodatkowo bardzo ważną rzeczą jest edukacja seksualna, tylko nie na zasadzie lgbtq tylko
1 Polska jako jeden z pierwszych krajów na świecie dał prawa wyborcze kobietą
2 nie czarni tylko Afroamerykanie i oni walczyli w USA bo w Polsce ich nie było w tedy
3 no to niech walczą ale kogo to obchodzi z kim sexy robisz albo inne ? Wyjebono na qwerty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soojin21: dodaj jeszcze takie dane:
- ile % społeczeństwa w XIX w stanowiły kobiety
- ile % społeczeństwa w latach 60 stanowi czarni
- ile % społeczeństwa stanowią ludzie LGBT

Dodam tylko że mamy demokrację = rządy większości, której zapewne jesteś zwolenniczką ;)
@staryhaliny dodaj jeszcze takie dane: - ile % społeczeństwa w XIX w stanowiły kobiety - ile % społeczeństwa w latach 60 stanowi czarni - ile % społeczeństwa stanowią ludzie LGBT
Dodam tylko że mamy demokrację = rządy większości, której zapewne jesteś zwolenniczką ;)

A jakie to ma znaczenie? Jeśli Żydzi byli mniejszością w III Rzeszy to znaczy, że Niemcy mogli ich ot tak sobie zabijać, no bo przecież demokracja xD? Demokracja to