Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś może jest na studiach IT i korzysta z macbooka? Albo najlepiej czy są jacyś programiści macbookowi?
Jestem teraz na informatyce, chciałbym kupić laptopa który starczy mi już na dłużej, ale windows trochę mi się już nudzi, mam ochotę spróbować macOS po raz pierwszy, ale nie wiem czy do zawodu, do którego się przygotowuje ten system się nadaje? Programowanie na razie w c,c++,python, pewnie będzie trochę html, js, ale też prawdopodobnie inne języki.
A może ktoś przesiadł się z windowsa na maca i może jakoś opisać swoje wrażenia?
Jeżeli bym kupował to wersję bez touchbara 13,3 cala z 2017.
#laptop #it #macbook #informatyka #programista #programowanie
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@patrykolux jest tak jak mówisz, ja nie widzę sensu wracać do windowsa po kilku miesiącach pracy na macbooku, żal tylko gier że stacjonarki
  • Odpowiedz
@xza: na którego maca się przesiadles? Masz coś jeszcze od Apple? Ja cały czas się zastanawiam co robić, bo najchętniej bym kupił nówkę ale jak czytam o tej klawiaturze i o flexgate to niestety dla mnie za duże ryzyko żebym po końcu gwarancji został z laptopem z niedziałającym ekranem po wydaniu 6000 xd a używany to też loteria, byłem oglądać jednego z 2015r to niby wszystko ok, już miałem brać,
  • Odpowiedz
  • 0
@patrykolux ja Ci powiem że firmowy z 2014 i7 2,8 16gb ramu, retinka, 15 cali i jest burza bardzo przyjemna jeśli chodzi o narzędzie dla programisty. Kosztuje ok 4000 taki model. Wcześniej nie widziałem nic specjalnego w tych applach, ale po tym jak zacząłem używać to nie widzę innej opcji na przyszłość. Plusuje za system (Linux jakby nie bylo), ekran Retina, touchpad. Wcześniej sobie nie wyobrażałem pracy bez myszki, teraz mi
  • Odpowiedz
@xza: Ja właśnie chyba będę szedł w 13 cali. Bardzo możliwe że jutro kupię early 2015, oglądałem już go w piątek i jest w dobrym stanie, jedynie nadal się wstrzymuję bo miał trochę porysowany ekran i patrzę czy coś jeszcze się nie pojawi, ale nie zanosi się. Poza tym trochę boli brak gwarancji i nie topowa specyfikacja, jak się zawsze patrzyło najbardziej na cyferki ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz