Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś może jest na studiach IT i korzysta z macbooka? Albo najlepiej czy są jacyś programiści macbookowi?
Jestem teraz na informatyce, chciałbym kupić laptopa który starczy mi już na dłużej, ale windows trochę mi się już nudzi, mam ochotę spróbować macOS po raz pierwszy, ale nie wiem czy do zawodu, do którego się przygotowuje ten system się nadaje? Programowanie na razie w c,c++,python, pewnie będzie trochę html, js, ale też prawdopodobnie inne języki.
A może ktoś przesiadł się z windowsa na maca i może jakoś opisać swoje wrażenia?
Jeżeli bym kupował to wersję bez touchbara 13,3 cala z 2017.
#laptop #it #macbook #informatyka #programista #programowanie
  • 28
A są jakieś z którymi będą


@patrykolux: C#/.NET i kucowanie pod jakieś typowo microsoftowe rzeczy, ale to się rozwiązuje bootcampem albo VM z windowsem. No i jeszcze CUDA ale to z wiadomego powodu, można zastąpić openCL albo applowskim metalem
@PendzoncySzczypiorek: Właśnie windows niby wydaje się najrozsądniejszy, ale jednak jakoś już mi sie po prostu po tylu latach używania nudzi i trochę mam ochotę spróbować czegoś nowego.
@Niestabilny: Trochę mi dałeś do myślenia tymi filmikami :D Jak się wzorować, no to raczej na zagranicznych eventach, dlatego mac kusi jeszcze bardziej

Wiecie coś jak później z odsprzedażą używanego maca? Wydaje się, że chyba łatwo powinno być odsprzedać jakby mi nie przypadł
@Niestabilny: Chyba się zdecyduje na tego maca, trzeba w końcu spróbować czegoś nowego, boli tylko płacenie więcej, za gorsze podzespoły, co przy windowsie prawie nie występuje :/ ale z kolei dostaję lepszą matryce, lepszy touchpad i chyba jeżeli chodzi o przenośne urządzenia to taki lepszy userexperience
@Niestabilny: Aa to chyba trochę wydajniejsze niż to co ja chce, ja bym polował na 13' też 2017, bo chyba nie ma nowszego, najchętniej z dyskiem 256, ale też dopłacanie 1000zł za dodatkowe 100gb ssd to troche nieporozumienie... Sam fakt że apple w takiej cenie oferuje laptopy z tak małymi pamięciami to jest chore :/