Wpis z mikrobloga

#uk #anglia #emigracja #banki W jakim banku wyrabiają konto od ręki? Słyszałem o Metro Banku, kartę też dają od razu. Ale na ich stronie pisze, że chcąc zakładać konto online trzema mieć potwierdzenie zameldowania przez 3 lata. Ja mieszkam w UK dopiero 2 tygodnie. Nie wiem czy to też obowiązuje w placówce. Kolega wczoraj był w HSBC i podobno ma czekać 2 tygodnie na wizytę i kolejny tydzień na kartę...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trolololol: Zobacz Monese - to nie do końca bank, ale kartę i numer konta dostaniesz w 5 minut w aplikacji. Jak chcesz kod polecający na 10 funtów, to pisz.
  • Odpowiedz
@trolololol: na stronie tego Metro jest napisane
"Proof of identity:
A valid passport / EU national ID card or UK driving licence is ideal. In most cases this will be all we need"
Czyli paszport powinien zalatwic sprawe.
Najlepiej zadzwon do nich.
  • Odpowiedz
@ms93 @Foyth @profumo Konta prepaidowe to tak średnio, może różnicy mojej agencji nie zrobi ale do przepisów musi się stosować. Przeglądałem wpisy poprzedniej nocy i nie raz czytałem, że robili problemy. To będę traktował jako wyjście awaryjne. Wolę spróbować najpierw w jakimś stacjonarnym banku. A poza tym są jakieś opłaty za ten Monense/Revolut?
  • Odpowiedz
@fenomen12: Rozwiniesz? To działa jako pełnoprawny bank? Długo trwa weryfikacja konta? Po jakim czasie można z niego korzystać. Jak długo trzeba czekać na kartę? I wreszcie czy są jakieś opłaty i jak są to jakie?
  • Odpowiedz
Pełnoprawny bank zakładany przez apke, skan paszportu, karta przyszla mi po paru dniach. Używam jako główne angielskie konto i jest bardzo spoko.

opłaty żadne, chyba tam ponad 200f miesiecznie wyplat za granicą
jedyny minus albo plus to integracja z transferwise jesli chodzi o przlewy zagraniczne
  • Odpowiedz
@fenomen12: nie mam paszportu, wystarczy dowód osobisty? Możesz dać inva, ale nie obiecuje, że założę bo jutro będę próbował w tym metro banku jak się uda to póki co tam zostanę
  • Odpowiedz
@revolta: a co jest z tego lepsze? Słyszałem, że na Revolucie można dużo zaoszczędzić płacąc za granicą, ale ostatnio mieli jakieś afery z praniem pieniędzy i w ostatnich miesiącach co chwile jakieś awarie kart czy aplikacji mobilnej
  • Odpowiedz
@trolololol: mam obie, revolut zostawiam raczej na wyjazdy, żeby nie przekraczać limitów, a monzo na codzień w uk. Polecam obie w sumie, bo obie sa darmowe i się przydają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
p.s. gdybyś zakładał revoluta i nie miał nic przeciwko to mam reflinka, bo jeśli 5 osób zarejestruje się z twojego polecenia to dostajesz metalowa karte na rok za darmo (z większymi limitami)
  • Odpowiedz