Wpis z mikrobloga

Konserwy znów dokonują wspaniałej automasakracji. Tym razem #afera o "manipulacje" invisiblebordera.

Co się stało? @invisibleborder wrzuca na tagi #bekazprawakow i #bekazkatoli(w zależności od tematu) znaleziska głównie z mediów niezależnych. I tyle. Konserwy zrobiły aferę o manipulacjach i spiskach. Czas podsumować te dzbany.

Konserwy lubują posługiwać się dokładnymi definicjami różnych pojęć, np. małżeństwo czy tolerancja. Sprawdźmy więc definicję manipulacji:

nieuczciwe wykorzystywanie sytuacji dla osiągnięcia własnych celów, naginanie lub przeinaczanie faktów dla udowodnienia swoich racji lub w celu wpływania na czyjeś poglądy, nastroje

Gdzie w linkowaniu znalezisk w otwartych, popularnych tagach na mikroblogu jest manipulacja? Któż to wie. Nie było tam namawiania do zakopywania/wykopywania. Do tego służą tagi. W ciągu ledwo ponad jednego dnia dwa znaleziska z linków podanych przez invisiblebordera padły jako fake newsy, a trzeci za "hejt".

Mamy też płacz, że "wykop miał być przecież portalem tworzonym przez społeczność, a na mikroblogu przecież nie ma społeczności." xD

Oberwało się też lewackiej moderacji. Dlaczego? Dlatego że również nie dopatrzyła się manipulacji:

Informacja nieprawdziwa. Podzielenie się linkiem na mikroblogu nie jest naruszeniem regulaminu, podobnie jak naruszeniem nie jest zagłosowanie na link. Nie dopatrzyliśmy się tutaj zwoływania do określonego głosowania czy też narzucania innym podjęcia konkretnych działań.

Moderacja zbanowała też multilkonto, które zrobiło znalezisko o "manipulowaniu głosami".

Oczywiście moderacja jest lewacka również dlatego, ponieważ 6 lat temu była afera, gdzie moderator był na specjalnym tagu/kanale który służył do wykopywania/zakopywania niewygodnych znalezisk. Poza tym, jakiś moderator 2 lata temu, usunął obraźliwy wpis wobec jakiegoś neoliberała z odpowiedzią: nie szkaluj neoliberałów. SZOK!

Następnie nasi bohaterowie martwią się o RODO, które jeszcze niedawno było przez nich znienawidzone, ponieważ moderacja banuje prawacze multikonta.

I zobaczmy kto krzyczy o manipulacjach: #4konserwy, które w 2018 wykopały co najmniej 170 fake newsów i manipulacji. Ile fejków nie usunięto, nie wiadomo. Krzyczą też spamerzy, którzy przez 2 tygodnie zasypywali Wykop spamem o Żydach.

Konserwy znowu zachowują się jak małpy. Nikt wam nie broni dodawania linków na swoich tagach. Nie ma tu żadnej manipulacji. Patrząc na popularność tagów #bekazkatoli i #bekazprawakow można wywnioskować, że zakopuje/wykopuje zdecydowana mniejszość populacji. Mówią to w dodatku ludzie, którzy wykopują fejki za każdym razem gdy to możliwe, wystarczy że w tytule mamy coś o "gejach atakujących polskie, katolickie dzieci".

#neuropa #4konserwy #1000manipulacjiinvisiblebordera #bekazprawakow #bekazkatoli #bekazpodludzi #urojeniaprawakoidalne #patologiazewsi #moderacjacontent
  • 23
Konserwy znów dokonują wspaniałej automasakracji.


@MichalLachim: Taa...

nieuczciwe wykorzystywanie sytuacji dla osiągnięcia własnych celów, naginanie lub przeinaczanie faktów dla udowodnienia swoich racji lub w celu wpływania na czyjeś poglądy, nastroje


Wykorzystywanie mirko do wykopywania, a już tym bardziej zakopywania znalezisk jest nieuczciwe - zwłaszcza na taką skalę, w jaką robi to neuropa.

dla osiągnięcia własnych celów


Takim celem jest zakopanie znaleziska niewygodnego dla neuropy lub wykopanie takiego, które bez wołanka nie
@MichalLachim: Taka ściana tekstu i wszystko bez sensu.Sam się zaorałeś razem z tą swoją śmieszną bandą dźwigni wprawiających rower w ruch ( ͡ ͜ʖ ͡) Wasze manipulacje na całym portalu są oczywiste i wszystkim dobrze znane.Sam rozpracowałem i zinwigilowałem z łatwością już wielu z was(prawdopodobnie wiele multikont) Wasze metody działania są żałośnie amatorskie i przewidywalne.
@plackojad: Wszystko sprowadzasz do tego, że TY uważasz to za manipulację, ponieważ jest to dla ciebie wygodne. Ja jej tam nie widzę i nie widziałbym jej również, gdyby to samo robiły konserwy. Jest to po prostu nie logiczne. Załóżmy, że mamy newsa o czymś, co można zinterpretować na dwa różne sposoby, i lewactwo i prawactwo może to wyśmiać, ale do newsa pierwszy dociera prawak i interpretuje je po swojemu. Dodaje tagi
Wszystko sprowadzasz do tego, że TY uważasz to za manipulację, ponieważ jest to dla ciebie wygodne.


@MichalLachim: Nie tylko ja, cała masa użytkowników to widzi. I będzie to dostrzegać coraz większa ich grupa.

Załóżmy, że mamy newsa o czymś, co można zinterpretować na dwa różne sposoby, i lewactwo i prawactwo może to wyśmiać, ale do newsa pierwszy dociera prawak i interpretuje je po swojemu. Dodaje tagi np.: #4konserwy, #bekazlewactwa #
Nie tylko ja, cała masa użytkowników to widzi. I będzie to dostrzegać coraz większa ich grupa.


@plackojad: Głównie konserwy. ¯\(ツ)_/¯

Bardzo często widziałem taką procedurę u neuropków z zastosowaniem tagu #bekazkatoli przy znaleziskach o poważnych opiniach przedstawicieli Kościoła. Natomiast odwrotnie w przypadku #bekazlewactwa - tam większość to była ewidentna beka.

Podałem tylko przykład, bo robią to obie strony. Znalezisk z #bekazkatoli jest ogólnie mało.

Taaaa... właśnie takie linkowanie powoduje, że
Głównie konserwy. ¯_(ツ)


@MichalLachim: Co ja mogę, że konserwy są bardziej spostrzegawcze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podałem tylko przykład, bo robią to obie strony. Znalezisk z #bekazkatoli jest ogólnie mało.


Tak, ale swego czasu były nader często pompowane przez neuropę właśnie za pomocą metod, które krytykujemy.

Przykład?


Tu masz och całkiem sporo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://mirkolisty.pvu.pl/list/HnCdW4dbfUumZFYQ

Zazwyczaj wałkowanie jednego tematu. Zdarzają