Wpis z mikrobloga

Ja już nic nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przymierzałem dzis HJC IS17 i całkowicie na mnie nie pasuje więc w stawce zostają:
-Shark D-SKWAL
-HJC C70 - nowy z 2019, nic o nim nie wiadomo ale ma jako jedyny poliwęglan więc chyba spoko
-Bell Qualifier DLX - 3gwiazdki w testach? Chyba słabo
Ktoś coś podpowie co z tym zrobić ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #motomirko
  • 8
3gwiazdki w testach? Chyba słabo


@wudoef: W jakich testach? Sharp? xD bierzesz jako wyznacznik testy, które nawet nie obejmują uderzeń na szczękę, która obrywa najczęściej? :D
@wudoef: To nie jedyne upublicznione testy, całkiem nawet niedawno interesowałem się tematem, pisałem tu i ówdzie, zdobywałem informacje na temat DOT, ECE, Sharp czy Snell, no i cóż, po tym wszystkim przestałem uważać Sharpa za rzeczowe źródło informacji, a po dostaniu, chyba nawet bezpośrednio od nich, albo od którejś z redakcji, informacji, że nie testują wytrzymałości w miejscu, które najczęściej dostaje w razie gleby, przestałem w ogóle zwracać uwagę na wyniki
@wudoef: Mam hjc C70 od października. Tyle że to mój pierwszy kask, także nie mam porównania. Dodatkowo nie jeździłem w cieplejsze dni tylko tak max 15C, no i trochę podwiewało. Okulary wchodzą bez problemu. Ogólnie polecam.
@tereketerete: Pewnie dlatego, że IS17 ma inny profil wnętrza, niż FG-ST. IS17 ma wnętrze wyprofilowane tak, jak stary FG-15 i IS był ostatnim kaskiem w "starym profilu", FG-17/ST mają już wnętrze o takim samym profilu jak seria RPHA. Zauważ, że rozmiarówka też jest różna w IS i Twoim FG. IS dla rozmiaru L ma bodajże 59-60cm, FG 58-59cm.