Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pod koniec roku 2018 wpadlem na wspanialy pomysl aby wrocic do Polski z #uk i rozpoczac prace .
Posiadam dwa zawody z regoly poszukiwane na rynku .
Kierowca ciezarowki i instrumental pipefitter- welder . Co na Polski tlumaczy sie po prostu monter rurociagow -spawacz .
Plynna znajomosc jezyka angielskiego nie byla mi jak do tej pory przydatna .
Po wyremontowaniu mieszkania i ogarnieciu spraw osobistych rozpoczalem szukac pracy .Trojmiasto Pl wydawalo sie dobra baza ze wzgledu na lokalny charakter portalu .
Pierwsza praca jako kierowca ciezarowki rozpoczeta w styczniu ...
Pan wlasciciel zaoferowal mi 3500 zl za tzw "miejscowki".
Coz . jest to 30 procent moich zarobkow na Wyspach Bryt .
ale jestem u siebie . W Polsce . Wiec Godze sie .
OK . praca na miejscu .BCT terminal - transport kontenerow do pobliskich magazynow .
Super .
Zapomnano mi jednak powiedziec ,ze praca trwa 16 godzin dziennie .
Pasy kierowcy sa niesprawne . Nie ma ich !!!
Po jednym dniu zrezygnowalem .
Firma znajduje sie na ulicy Puckiej w Gdyni.
Podejscie nr 2 .
Trojmiasto pl .ogloszenie .
Firma na ulicy przemyslowej . To samo . Pasy kierowcy nie dzialaja . Wynagrodzenie 3500 zl .
Nastepne podejscie .
Trojmiasto PL .
Firma nazywa sie "Speed ". nip widoczny na stronie trojmiasto PL .
Daniel K.
Dzwonie do tego Pana .
Umawiamy sie na Godzine 10 rano na ulicy Kontenerowej .Przy stacji benzynowej .
Tam informowany jestem o warunkach .
5tys zl netto ( tak jak w ogloszeniu )
Transport kontenerow BCT do Grudziadz .
Pan Daniel informuje mnie jak uzywac przyrzad( magnes) do oszukiwania tachometru .
Widzac moje zdziwienie ,mowi mi, ze to normalna procedura . Ze kazdy tak robi .
I sluzy to do jezdzenia po placu ,parkingu lub BCT.
Nie podczas transportu po drogach .
Ciekawi mnie przy tym podejscie inpekcji transportu drogowego .
Nic nie jest robione aby zniwelowac ta patologie i zagrozenie dla innych uczestnikow ruchu .
Biore ta prace z przeswiadczeniem ,ze nie bede uzywal "magnesu ".
Jest to naciaganie czasu odpoczynku nalezaceo sie kierowcy .
Praca ma trwac codzinnie . 12 godzin.
Pierwszy dzien ....:
Po 15-16 godzinach pracy udaje mi sie dotrzec do Gdyni .
zaparkowac na Hutniczej
Informuje Pana Daniela ,ze nie jestem zainteresowany takimi godzinami i presja uzywania "magnesu"
Godze sie aby pracowac jeszcze jeden dzien . Aby mogl kogos znalezc na moje miejsce .
Przez ten czas jezdze bez umowy o prace lub umowy -zlecenie .
Podalem swoje wszystkie dane osobowe do wypisania takowej umowy .
W drodze powrotnej dnia drugiego pytam o umowe za te dwa dni i wysokosc wynagrodzenia .
Umawiamy sie na 500 zl .
Parkuje ciezarowke . Jade do domu .
Na drugi dzien pan Daniel nie jest zainteresowany spisywaniem umowy lub zaplaceniem za moja prace .
Pisze sms ,ze musze poinformowac panstwowy inspektorat pracy i inspekcje transportu drogowego .
Udaje sie na parking przy Ulicy Hutniczej
Tam Pan Daniel mowi mi ,ze powinna mi sie stac krzywda za "te smsy".
I ,ze jestem "o-----------m" a on jest czlowiekiem pracy .
I ze wyplaci mi pieniadze w Srode tygonia nastepnego .
Informuje Inspektorat Transportu Drogowego .
Przesylam zdjecie Pojazdu i przewidywana trase .
W srode nie otrzymuje pieniedzy poniewaz wlasciciel firmy nie odpowiada .
Przekierowanie jest na automatyczna sekretarke .
Udaje sie do biura Balticon .
Tam rozmawiam z Kierownikiem transportu( Dyrektor Dzialu Transportu) o moich zagarnietych danych osobowych i grozbach ze strony firmy "Speed" .
Powiedziano mi ,ze moge odrazu udac sie na policje poniewaz Balticon nie ma z tym nic wspolnego .
Ta sama odpowiedz dostalem od kierownictwa Balticon w Gdansku .
Bardzo dawno nie zdazylo sie w moim zyciu aby ktos nie chcial zaplacic mi pieniedzy za moja prace . Aby ktos grozil mi za to ze na to nie pozwalam .
Pozostalo mi udac sie na policje .Zglosic fakt zagarniecia danych osobowych i uzycia grozb pod moim Adresem .
Ach ta Polska ...
Kikanascie lat poza granicami moze wybilo mnie z realnosci dzikiej gospodarki i "przyjaznego" wspolzycia z innymi .

#januszebiznesu #transport #bekaztransa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: chłopie weź takie g---o zgłaszaj na pełnej p-----e, januszom śmierć w gównie i własnych rzygowinach się należy za takie podejście.
Ale dziwi mnie bycie kierowcą, jak umiesz w tig czy mig-mag (kill me pls, ale nie wiem, w jakiej technologii się spawa rurociągi, jeśli będziesz chciał mi to wyjaśnić to się uciesze), spawacz dobry za siedzenie na dupie zrobi 5k za miesiąc. A jeszcze wyjazdowy na jakieś poważniejsze roboty
  • Odpowiedz
@bobicjusz: nic. TIG metoda do spawania przeważnie stali nierdzewnej oraz rur. Miałem na myśli, że jak ma uprawnienia na 141, 135 lub 111 to nie potrzebnie pracy szuka jako kierowca. Albo łatwo znajdzie pracę na budowie, ale to delegacja albo na warsztacie. Dużo mniejsze ryzyko, że trafi na patologię.
  • Odpowiedz