Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pod koniec roku 2018 wpadlem na wspanialy pomysl aby wrocic do Polski z #uk i rozpoczac prace .
Posiadam dwa zawody z regoly poszukiwane na rynku .
Kierowca ciezarowki i instrumental pipefitter- welder . Co na Polski tlumaczy sie po prostu monter rurociagow -spawacz .
Plynna znajomosc jezyka angielskiego nie byla mi jak do tej pory przydatna .
Po wyremontowaniu mieszkania i ogarnieciu spraw osobistych rozpoczalem szukac pracy .Trojmiasto Pl wydawalo sie dobra baza ze wzgledu na lokalny charakter portalu .
Pierwsza praca jako kierowca ciezarowki rozpoczeta w styczniu ...
Pan wlasciciel zaoferowal mi 3500 zl za tzw "miejscowki".
Coz . jest to 30 procent moich zarobkow na Wyspach Bryt .
ale jestem u siebie . W Polsce . Wiec Godze sie .
OK . praca na miejscu .BCT terminal - transport kontenerow do pobliskich magazynow .
Super .
Zapomnano mi jednak powiedziec ,ze praca trwa 16 godzin dziennie .
Pasy kierowcy sa niesprawne . Nie ma ich !!!
Po jednym dniu zrezygnowalem .
Firma znajduje sie na ulicy Puckiej w Gdyni.
Podejscie nr 2 .
Trojmiasto pl .ogloszenie .
Firma na ulicy przemyslowej . To samo . Pasy kierowcy nie dzialaja . Wynagrodzenie 3500 zl .
Nastepne podejscie .
Trojmiasto PL .
Firma nazywa sie "Speed ". nip widoczny na stronie trojmiasto PL .
Daniel K.
Dzwonie do tego Pana .
Umawiamy sie na Godzine 10 rano na ulicy Kontenerowej .Przy stacji benzynowej .
Tam informowany jestem o warunkach .
5tys zl netto ( tak jak w ogloszeniu )
Transport kontenerow BCT do Grudziadz .
Pan Daniel informuje mnie jak uzywac przyrzad( magnes) do oszukiwania tachometru .
Widzac moje zdziwienie ,mowi mi, ze to normalna procedura . Ze kazdy tak robi .
I sluzy to do jezdzenia po placu ,parkingu lub BCT.
Nie podczas transportu po drogach .
Ciekawi mnie przy tym podejscie inpekcji transportu drogowego .
Nic nie jest robione aby zniwelowac ta patologie i zagrozenie dla innych uczestnikow ruchu .
Biore ta prace z przeswiadczeniem ,ze nie bede uzywal "magnesu ".
Jest to naciaganie czasu odpoczynku nalezaceo sie kierowcy .
Praca ma trwac codzinnie . 12 godzin.
Pierwszy dzien ....:
Po 15-16 godzinach pracy udaje mi sie dotrzec do Gdyni .
zaparkowac na Hutniczej
Informuje Pana Daniela ,ze nie jestem zainteresowany takimi godzinami i presja uzywania "magnesu"
Godze sie aby pracowac jeszcze jeden dzien . Aby mogl kogos znalezc na moje miejsce .
Przez ten czas jezdze bez umowy o prace lub umowy -zlecenie .
Podalem swoje wszystkie dane osobowe do wypisania takowej umowy .
W drodze powrotnej dnia drugiego pytam o umowe za te dwa dni i wysokosc wynagrodzenia .
Umawiamy sie na 500 zl .
Parkuje ciezarowke . Jade do domu .
Na drugi dzien pan Daniel nie jest zainteresowany spisywaniem umowy lub zaplaceniem za moja prace .
Pisze sms ,ze musze poinformowac panstwowy inspektorat pracy i inspekcje transportu drogowego .
Udaje sie na parking przy Ulicy Hutniczej
Tam Pan Daniel mowi mi ,ze powinna mi sie stac krzywda za "te smsy".
I ,ze jestem "o-----------m" a on jest czlowiekiem pracy .
I ze wyplaci mi pieniadze w Srode tygonia nastepnego .
Informuje Inspektorat Transportu Drogowego .
Przesylam zdjecie Pojazdu i przewidywana trase .
W srode nie otrzymuje pieniedzy poniewaz wlasciciel firmy nie odpowiada .
Przekierowanie jest na automatyczna sekretarke .
Udaje sie do biura Balticon .
Tam rozmawiam z Kierownikiem transportu( Dyrektor Dzialu Transportu) o moich zagarnietych danych osobowych i grozbach ze strony firmy "Speed" .
Powiedziano mi ,ze moge odrazu udac sie na policje poniewaz Balticon nie ma z tym nic wspolnego .
Ta sama odpowiedz dostalem od kierownictwa Balticon w Gdansku .
Bardzo dawno nie zdazylo sie w moim zyciu aby ktos nie chcial zaplacic mi pieniedzy za moja prace . Aby ktos grozil mi za to ze na to nie pozwalam .
Pozostalo mi udac sie na policje .Zglosic fakt zagarniecia danych osobowych i uzycia grozb pod moim Adresem .
Ach ta Polska ...
Kikanascie lat poza granicami moze wybilo mnie z realnosci dzikiej gospodarki i "przyjaznego" wspolzycia z innymi .

#januszebiznesu #transport #bekaztransa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poprostu dałeś się wydymać Januszowi, nawet mi takich nie żal...


@Warszawskisuoik: Nie tylko nie dał się wydymać ale postąpił jak trzeba. Teraz państwo Polskie powinno zadziałać. Akurat od dzisiaj jest w Gdańsku nowy prezydent...
  • Odpowiedz
czemu tylu ludzi emigruje do UK zamiast od jakiegoś niemieckojęzycznego państwa


@PanKompromitacja: Kultura. Mieszkałem w Niemczech kilka lat, w UK mieszkam już kilkanaście. Mówię biegle w trzech językach. Nigdy nie związałbym się z Niemcami na dłużej niż na dwutygodniowy urlop, nie ci ludzie, nie ta mentalność, chociaż ich Mercedesy po prostu uwielbiam, a połowa mojego drzewa genealogicznego ma korzenie na zachód od Hannoveru.
  • Odpowiedz
W Polsce jak w lesie, jak w chlewie obsranym gównem.

Jak stąd wyjadę to mogę co najwyżej na tanie wakacje zabrać znajomych xD Ale po tym czego tomu doświadczyłem w życiu bym nie dał się przekonać by tu wrócić xD

Ten kraj to dramat.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: teście wytrzymali w PL 3 lata, właśnie wracają do Kanady bo nie mogą znieść paskudnych smutnych gęb polakow i tego co się dzieje w kraju. a ja rozglądam się od jakiegoś czasu za innym lepszym krajem i też pewnie różowego namowie na zmianę otoczenia
  • Odpowiedz
@NDSS: każdego kierowcę ciężarówki (z drobnymi wyjątkami) obowiązuje czas pracy kierowcy (nie wchodząc w szczegóły to dziennie może prowadzić auto max x godzin, wykonywać innej pracy x godzin i odpoczywać x godzin, dość duzo tłumaczenia żeby wiedzieć wszystko w 100%) który jest rejestrowany za pomocą urządzenia zamontowanego w aucie, czyli tachometr, popularniej nazywany tachografem. W starszych autach można oszukiwać to urządzenie przyklejając odpowiednio silny magnes neodymowy w odpowiednie miejsce, dzięki
  • Odpowiedz
@azurri Co pracodawcy tu o----------ą to się kupy nie trzyma nie mówiąc o systemie edukacji xD

Nie no jak się to od środka widzi i ma z tym kontakt to aż ciarki przechodzą.

Kraj Januszy.
  • Odpowiedz