Wpis z mikrobloga

Mam #romet komar z lat 70, silnik jak w motorynce, biegi w nodze, interesuje mnie całkowita odnowa, remont silnika malowanie (nie ma wielkich dziur ale ostra rdza), elektryka, wydaje się być kompletny. Kilka lat nie używany, ale odpalał do końca. Generalnie zdezelowany mocno, planuję go odnowić na urodziny tacie bo w sumie ja mu go zniszczyłem za gówniaka. Poleci ktoś speca od #renowacja starych motocykli? Ile to może kosztować? Najlepiej #swietokrzyskie #slask
#motoryzacja #motocykle #motorower daję też #wsk bo może ktoś coś wie
  • 14
@mietko: ceny sa chore. Latami ludzie nie dbali o te starocie, gnilo to pod plotami bez wartosci, a nagle zrobil sie bum i moda. Kupno zloma bez papierow i szans na rejestracje to duzy wydatek, powstalo sporo firm ktore zajmuja sie colosciowa renowacja takich trupkow. Jak sie dowiadywalem o ceny z cekawosci, to gdzies kilkanascie tysiecy za motocykl o poj 175, do ktorego sa bardzo dobrze dostepne czesci i tanie (poza
@mietko: a, dodam jeszcze. Wlasciciele tych przybytkow zajmujacych sie kompletna odbudowa maja najczesciej terminy typy "w przyszlym roku, ale to jeszcze niech pan we wrzesniu zadzwoni". Sa rozpieszczeni przez bogatych klientow ktorzy placa po 15 tys za remont byle WSK-i, roboty sie posuwaja przy tym powoli, wiadomo, bo ciezko zabrac sie szybko za zabytek skoro trzeba duzo czesci skomplektowac, dac na zewnatrz do remontu, piaskowania, malowania itd.
Ja wybralem taka droge
@bocznica: Może warto się wstrzymać z tym jeszcze z 5 lat żeby rynek się wysycił z tych gratów, aczkolwiek celowałem w koszta ok 3 koła, ze wszystkim myślę że nie wyszło by więcej. Dostałem coś takiego w odpowiedzi prywatnej z olx:

Witam, Silnik 450zl plus części. Piaskowanie ok 120, malowanie ok 800, koła ok 250, szkielkowanie alumioniowych czesci ok 200, elektryka ok 30, majtańsze ogumienie ok 150, lub super ok 300,
@mietko: w trakcie robot powychodzi sporo rzeczy i cena urosnie duzo. No niestety takie sa realia. Tak jak pisalem, mozesz znalezc kogos kto bedzie to dlubal prywatnie i zrobi to za polowe tej kwoty.
@mietko jak masz spoko ojca i mieszkasz niedaleko to ogarnijcie to we dwójkę. Myślę, że to byłby fajny prezent wspólne majsterkowanie.
Ja chciałbym z moim #!$%@? starym coś wspólnie zrobić, a nie mam możliwości. Jak tylko możesz i macie kontakt to tak zrób.
@mietko: CZ 175 sport - rozebrana byla cala do ostatniej srubki, wymiana wszystkich srub lozysk uszczelek na nowe, lagi przod, amortyzatory tyl, tylna lampa, przednia lampa poniewaz jest nie do kupienia to odblysnik jest dorabiany reszta oryginalna, cala elektryka, hamulce przod i tyl, remont silnika w zasadzie dwa razy, remont skrzyni (wypadal jeden bieg), gaznik, regulacja, no masa roboty i czesci, calosc wyszla rowno 3 tys razem z transportem.