Wpis z mikrobloga

Sezon wycieczkowy się zaczyna, zatem mirki z #podroze, #podrozujzwykopem i #orange - miejcie się na baczności!

Ja nie doczytałem i się przejechałem, więc ostrzegam. Od 19 stycznia uległ zmianie cennik za #roaming danych. Jak nie wykupisz sobie jakiegoś pakietu-sratetu, to @OrangeEkspert #!$%@? wam 110 PLN za GB danych w roamingu. Pakiety bonusowe dostępne w kraju nie działają za granicą. #!$%@? z takim fair use policy.

W dodatku jak informują o cenach, to powołują się na "decyzję prezesa UKE" w sposób sugerujący, że to ten prezes kazał im pobierać takie opłaty, a nie, że to oni prosili owego prezesa o pozwolenie na naliczanie dodatkowych opłat roamingowych.

Na przyszłość - w dobie telefonów z dual sim - wolę sobie kupić SIMa od jakiegoś lokalnego operatora, niż dać zarobić #orange.

To tyle - z fartem!
  • 12
  • Odpowiedz
@Marellion: nadmieniłem, że nie doczytałem, ale w dupie mam ich apkę. W ubiegłych latach wyjeżdżałem i normalnie pobierało dane z konta bonusowego, tak jakbym był w kraju. Teraz konto promocyjne obowiązuje tylko w Polsce. #!$%@?ć taki postrzeganie fair use policy. Zobaczę co na to powie UKE.
  • Odpowiedz
@MaciejPN: mam nadzieję, że masz rację. zapodasz jakiegoś linka na potwierdzenie? ja napisałem już do UKE, mam nadzieję, że #!$%@?ą im jakąś karę.
  • Odpowiedz
@henk: to jest ode mnie z nju, ale powołują się na ogólne przepisy:

Co to jest polityka Uczciwego Korzystania w roamingu?
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE pozwala operatorowi ustalić zasady zapobiegające niewłaściwemu korzystaniu z usług roamingowych w Unii Europejskiej. Opłaty za roaming na terenie Unii Europejskiej zniesiono z myślą o osobach, które wyjeżdżają na wakacje lub okazjonalnie podróżują w celach biznesowych, a nie o osobach mieszkających lub długotrwale przebywających poza granicami Polski. polityka Uczciwego Korzystania (ang. Fair Use Policy w skrócie "FUP") to zasady ustalone przez krajowych operatorów w celu zapobiegania niewłaściwemu korzystaniu z usług w roamingu w Unii Europejskiej. Zostały one opisane w Cenniku usług w roamingu w ofercie nju na abonament oraz nju na kartę i obowiązują od 15 czerwca 2017 roku.

Kogo dotyczą opłaty dodatkowe wynikające z Polityki Uczciwego Korzystania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MaciejPN: I kosztuje mniej o ile masz u nich wykupione jakieś "pakiety-sratety" wtedy dopłata do 1GB jest mniej niż 6zl.
@henk: możesz pisać do uke ale nic to nie da sam mówiłeś że miałeś tylko bonus krajowy (który dostejesz za darmo za sam fakt doładowania)
  • Odpowiedz
@archi3: mam bonus, był zawsze, w tamtym roku działał też za granicą - to z niego szły dane. teraz sobie zmienili, że działa tylko w kraju. To jest fair use jak coś działa w kraju, a nie działa za granicą?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk: jeśli posiadasz jakieś platne pakiety wtedy roaming kosztuje grosze. Niestety bonus za doładowania stał się tylko bonusem krajowym więc naliczyło Ci max stawkę dla osób bez pakietu.
  • Odpowiedz
@archi3: ich prawo doić klienta :) moje prawo kupić sobie SIM lokalnego operatora, czy wirtualny roaming od xiaomi za $1 dziennie.
  • Odpowiedz