Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak wygląda sytuacja z pociągami z #lublin do #krakow? Wiem, że teraz nie jeżdżą. Wiadomo kiedy wrócą? Ma to związek z remontem torowiska na Warszawę i problemami Astaldi? Nie wiem czy mają one część wspólną.

Ogólnie byłybym wdzięczny byłyby ktoś mi opisał sytuację z koleją w tej okolicy lub poratował linkiem. Chodzi o pociągi dalekobieżne. Kraków, Rzeszów, Warszawa etc.

#pkp
  • 17
@metaxy: lublin> kraków - busem jedziesz do Radomia i przesiadasz się do pociagu do Krakowa
lublin > warszawa jeździ ciapciąg tylko okrężną drogą przez Łuków, trochę dłużej jedzie, chyba dopiero we wrześniu 2020 pojedzie pociąg po nowej lini bo wszystko rozkopane
https://www.lublin112.pl/sa-wazne-uzgodnienia-w-sprawie-przebudowywanej-linii-kolejowej-lublin-warszawa/
lublin> rzeszów - tu chyba jeszcze gorzej, komunikacja autobusowa na całym dystansem lub regio z kilkoma przesiadkami ze względu na przebudowę linii kraśnik stalowa wola, koniec inwestycji 2018
https://echodnia.eu/podkarpackie/modernizacja-linii-kolejowej-skroci-podroz-z-rzeszowa-przez-stalowa-wole-do-lublina/ar/13492993
@metaxy: Do Warszawy latają bez problemu. Do Krakowa było zrobione tak, że jechało się busem do Dęblina i dopiero w pociąg. Nie wiem czy tak jest dalej, ale z tego co widać na ich stronie to nawet do Radomia się jedzie, albo do Rzeszowa pociągiem.
Także najbezpieczniej było by KRK - WAW - LBN
@metaxy: jak dobrze się orientuję, to z Lublina do Warszawy i Krakowa na początkowym odcinku idą te same tory i to chyba te tory, które robiło Astaldi. Mają wznowić pracę na wiosnę. Planowo otwarcie trasy miało być chyba w tym roku, ale jak astaldi schodziło z placu, to już mieli 8 miesięcy opóźnienia
@metaxy : kurcze, jechałeś Pan przez Rzeszów do Przemyśla w czwartek... byłbym wiedział, to bym na głowie stanął, żeby Cię chociaż zobaczyć na żywo. Twoja trasa przejazdu będzie inspiracją dla mnie w tym sezonie (robię trasy Rzeszów-Przemyśl kilka razy w roku).
@metaxy : Nurtuje mnie jeszcze jedno. Masz na endomondo wiele krótkich tras po kilka km. To są zwykłe przejażdżki, żeby zaliczyć rower, czy rower jest też środkiem lokomocji i wtedy coś załatwiasz w jakimś miejscu na trasie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interman: pierwsza opcja. W zimie pracuję po 16-20h i często rower jest tylko na pałę. Czasem nie ma kiedy się położyć spać. Więc czas ze słabą pogodą poświęcam na pracę. A jak jutro ma być ciepło to lecę na 20h rowerka...