Wpis z mikrobloga

Ofiara molestowania: oprawcy w mundurach nie ponoszą konsekwencji - czyli 'kapral Anna' wychodzi z cienia
Nazywam się Karolina Marchlewska. Rok temu powiedziałam głośno o molestowaniu i mobbingu, których doświadczyłam w Żandarmerii Wojskowej. Wtedy wystąpiłam anonimowo, jako kapral Anna. Bałam się społecznego napiętnowania. Teraz nie mam już nic do stracenia. Dlatego, w imieniu swoim i wszystkich kobiet żołnierzy opowiem, co działo się potem i jak wygląda schemat niszczenia mnie przez wojskowy wymiar sprawiedliwości.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ofiara-molestowania-oprawcy-w-mundurach-nie-ponosza-konsekwencji/kmx0xwn

Było też pewne znalezisko, natomiast nie wzbudziło odpowiedniego zainteresowania.

#neuropa #wojsko #polska #zandarmeriawojskowa #zw #prawo
BaronAlvon_PuciPusia - Ofiara molestowania: oprawcy w mundurach nie ponoszą konsekwen...

źródło: comment_igXk1wknA4AE9UQAqw87rnkbQq5wSqGK.jpg

Pobierz
  • 157
kobieta nie udźwignie rannych? O nie.


@Reezu: Super, ale na zdjęciu są kobiety niosące kobiety. Średnia waga mężczyzny w Polsce to 83 kg, kobiety 65 kg. Może do wojska idą te mocniej zbudowane kobiety, ale to i tak nie wyrówna w pełni różnicy. Oczywiście i mężczyźni są lżejsi i ciężsi, różnica tylko taka, że mają identyczne testy, w przeciwieństwie do kobiet.

Co do liczby samobójstw - owszem, ale to kobiety częściej
mowic, ze kobiety sa silne jak faceci, tak samo duzo udzwigna, tak samo duzo przebiegna i tak samo zachowaja sie na froncie to takie samo zaklamywanie rzeczywistosci jak gender. Ogarnijcie sie... Sa kobiety 80kg, 180cm, ale nie udzwignie tyle co facet na takim samym dystansie, chyba ze beda dopierniczac testosteron.
W wojskowych sadach, na poligonach, w oddzialach tak samo tyraja nizszych facetow, ale jakos nie widac powstania "stop przemocy w wojsku" xD
@Reezu: toż to źródło przed 5 lat, teraz się sporo zmieniło w wojsku w kwestii wynagrodzeń, mój kumpel jest w wojsku od 4 lat i jest zwykłym szeregowym zawodowym i nie ma 2,5 k butto, tylko 3,5 k netto...
A jako ciekawostkę dodam że w woju między brutto a netto to nie ma takiej kolosalnej różnicy jak u cywili(zowanych)