Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #programista15k

pracuje na UOP. Firma w ramach "optymalizacji kosztów" chce mi zaproponowac B2B
tylko, ze jestem jedynym żywicielem rodziny (żona ze wzgledu na stan zdrowia nie może pracowac) i korzytsm z ulgi prodzinnejn na 2 dzieci
Łącznie mimo niezłych dochodów, rozliczam się z żoną przez co płace 18% podatek i jeszcze co roku dostaję zwrot za dzieci około 2200.

Czy wprzypadku B2B bede musiał się z tym pożegnać ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: nie w ramach optymalizacji kosztów tylko w ramach ruchania cię bez wazeliny xD chyba że proponują jednocześnie sporą podwyżkę

Tak jak kolega wyżej pisze pożegnaj się z urlopami, okresem wypowiedzenia, L4, za straty odpowiadasz całym majątkiem a nie jak na UOP 3krotnoscia wyplaty, jeśli nie dostaniesz sporej podwyżki to automatycznie wszystkie składki zdrowotne/ZUS/emerytura i reszta będzie musiała być na minimalnym poziomie - to jest właśnie ta "optymalizacja kosztów" ( ͡
@AnonimoweMirkoWyznania ja jestem na b2b od dawna i nie chciałbym już pracować na uop, więc to nie tak że jest gorzej. Ale policz dobrze kasę, tak naprawdę sprawiedliwa stawka to "koszty pracodawcy przy uop = kwota na fakturze netto", zależy jeszcze jak się umówisz na urlop ale generalnie poniżej tego to jest Twoja strata.
@AnonimoweMirkoWyznania: na B2B w zasadzie bedzie mozna rozstac sie z Toba w kazdej chwili i nie masz ochrony prawa pracy (nie odwolasz sie do sadu pracy), tylko ewentualnie do sadu cywilnego (dla ktorego bedziesz mial status przedsiebiorcy, a nie pracownika). Jakbys byl singlem to propozycja jest do rozwazenia, ale jak masz dzieci i zone, ktora nie podejmie pracy, to bron sie rekami i nogami.
tak naprawdę sprawiedliwa stawka to "koszty pracodawcy przy uop = kwota na fakturze netto"


@0xFAFARAFA: To nie jest sprawiedliwa stawka. Pracodawca płaci tyle samo, a nawet mniej, bo odlicza sobie VAT i dostaje więcej Twojej pracy, bo nie masz urlopów, L4, itp. Tobie wydaje Ci się, że zarabiasz więcej, ale odpadają Ci urlopy i to nie tylko wypoczynkowe, ale także np. związane z opieką na dzieci. Do tego znam przypadki podważenia
@AnonimoweMirkoWyznania: zalet b2b jak i was jest wiele, ale ojednej nie wspomniano lub przeoczylem - nie zalapiesz sie na maly zus - odrau dostajesz pelny ~1,3k ms - za współpracę z obecnym pracodawca - chyba , ze dobrze zakombinujesz i poprzedni zakres obowiazkow nie bedzie sie pokrywal z aktualnymi uslugami. tj. jesli byles spedytorem, i teraz bedziesz swiadczyc uslugi spedytorskie - pelen zus. ale za uslugi grqfika juz maly.

Inny przyklad
@yggdrasil: ok czyli mamy 11k kosztów pracodawcy ~ 6428zł przy UOP.
Przy b2b i niskim zusie jet to 8703zł biorąc pod uwagę 1 miesiąc urlopu to na b2b zarobimy 7978zł. Oczywiście niższa emerytura i brak l4. Mimo wszystko odkładasz 1,5kzł więcej i możesz rozliczać sobie produkty w koszty + omijasz drugi próg podatkowy którego nie uwzględniłem w tym obliczeniu.
Co jest tu niekorzystnego?

Moim zdaniem od ~100k brutto na rok na
@noHejkaCoTamSieZTobaDzieje: To, że jak zachorujesz to masz problem, bo nie dostajesz kasy albo dostajesz jakieś grosze. Oczywiście jeżeli płacisz składkę chorobową. Pracodawca płaci tyle samo, a ma pracownika, którego może zwolnić bez powodu i do tego nie płaci za chorobowe, urlopy itp.