Wpis z mikrobloga

Wciąż zastanawia mnie co takiego ma w sobie Patryk Tuszyński, że każdy kolejny trener Zagłębia na niego stawia i w niego wierzy. Chodzi o tą słynną umiejętność gry tyłem do bramki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mares pod względem aktywności w grze, mobilności i chyba też umiejętności wygląda praktycznie zawsze lepiej od wychowanka Gawina Królewska Wola. Czech zagrał niby w 17 spotkaniach, ale praktycznie zawsze są to ogony. Ba! W tym sezonie nie rozegrał żadnego meczu w pełnym wymiarze czasowym, a jedynym w którym dostał więcej niż 45 minut było spotkanie z Wisłą w Krakowie.

Zestawienie za obecny sezon:
Jakub Mares - 300 minut - 2 gole - bramka/150min
PT89 - 1730 minut - 6 goli - bramka/288min

#zaglebielubin
  • 3
Nam na tej pozycji wystarczy jakiś zawodnik, który byłby w stanie rozmawiać tym samym językiem futbolu (możliwość gry kombinacyjnej, brak problemu z przyjęciem, okazjonalny drybling, dobra szybkość etc.) z Figo, Boharem, Pawłowskim i innymi. Jose Kante by fajnie pasował do nas.
@ejrafi: to jest tak naprawdę bardzo dobre pytanie. Przecież nie gramy lagi, a to w takiej taktyce najlepiej odnalazłby się Tuszyński. Na przykład z perspektywy trybun mecz ze Śląskiem - miałem wrażenie, że Tuszyński wygrywa wiele główek - tylko nie miało to znaczenia bo po pierwsze większość z nich była w okolicy koła środkowego, po drugie - zbieraliśmy za mało tych piłek, po trzecie - z piłką przy nodze zwalniał grę