Wpis z mikrobloga

Moja rodzinka, która jest bardzo propisowska, oglądała dzisiejsze wydanie wiadomości.
Postanowiłem i ja obejrzeć. Śmiałem się, że niemal na pewno wspomną o Stefanie Michniku i nie myliłem się.

W sumie to nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby nie to, że oprócz innych komunistycznych przedstawicieli stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości, nie wspomniano ani słowa o Romanie Kryże, który to m.in. brał udział w skazaniu rotmistrza Witolda Pileckiego i był przewodniczącym składu sędziowskiego w ostatnim procesie pokazowym - tzw. "Aferze mięsnej".
Czy wpływ na to miał fakt, iż syn Romana - Andrzej Kryże (były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS) jest bliskim współpracownikiem Ziobry i Kaczyńskiego oraz twarzą reformy sądownictwa. Pikanterii dodaje także fakt, że podobnie jak ojciec, Andrzej rownież skazywał działaczy antykomunistycznych, tyle że już nie na karę śmierci, a na karę zasadniczego pobytu w areszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Roman_Kryże

Pobierz Malpigaj - Moja rodzinka, która jest bardzo propisowska, oglądała dzisiejsze wydanie ...
źródło: comment_AuEA3SDQ2s4vA81BRh1ZDJm4DCiEvLlN.jpg
  • 21
W sumie to nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby nie to, że oprócz innych komunistycznych przedstawicieli stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości, nie wspomniano ani słowa o Romanie Kryże, który to m.in. brał udział w skazaniu rotmistrza Witolda Pileckiego i był przewodniczącym składu sędziowskiego w ostatnim procesie pokazowym - tzw. "Aferze mięsnej".


@Malpigaj: Akurat on nie żyje, dodatkowo faktycznie jest u nich "ze swoich".

Andrzej rownież skazywał działaczy antykomunistycznych, tyle że już nie na
@Kaczypawlak: polecam obejrzeć sobie od czasu do czasu Wiadomości w necie - dla czystej przyjemności z oglądania tej siermiężnej propagandy.

Kupiłem sobie kiedyś kompilację płyt, "Absurdy PRL" czy coś w tym guście - najśmieszniejsze i najbardziej absurdalne wycinki programów propagandowych Polskiej Kroniki Filmowej z czasów słusznie minionych. Z tego co widzę pełne odcinki są na YT, na luzie znajdziesz - polecam obejrzeć i porównać.

To jest, #!$%@?, to samo. Kropka w
Andrzej rownież skazywał działaczy antykomunistycznych, tyle że już nie na karę śmierci, a na karę zasadniczego pobytu w areszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Malpigaj: to chyba dalsza wojna Puławy vs Natolin, inaczej Chamy kontra Żydy xD


@Kaczypawlak:

W marcu 1980 jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem
nie wspomniano ani słowa o Romanie Kryże, który to m.in. brał udział w skazaniu rotmistrza Witolda Pileckiego


@Malpigaj: To jest bardzo ciekawe, co piszesz.
Wikipedia w haśle "Witold Pilecki" podaje kompletny skład sądu skazującego go na karę śmierci, jak również kompletny skład oskarżenia.
I nie wspomina ani słowem o Romanie Kryże.
Spisek, czy co?
@krzychol66: Masz jakąś inną wikipedię niż wszyscy?

15 marca 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci. W drugiej instancji, 3 maja 1948, Najwyższy Sąd Wojskowy wyrok ten utrzymał w mocy. W składzie sędziowskim NSW zasiadali pułkownik Kazimierz Drohomirecki, podpułkownik Roman Kryże, major Leo Hochberg, porucznik Jerzy Kwiatkowski i major Rubin Szwajg[38]. Wyrok wykonano dnia 25 maja w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej, poprzez strzał w tył głowy. Wykonawcą wyroku był Piotr Śmietański[39]