Wpis z mikrobloga

Moja rodzinka, która jest bardzo propisowska, oglądała dzisiejsze wydanie wiadomości.
Postanowiłem i ja obejrzeć. Śmiałem się, że niemal na pewno wspomną o Stefanie Michniku i nie myliłem się.

W sumie to nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby nie to, że oprócz innych komunistycznych przedstawicieli stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości, nie wspomniano ani słowa o Romanie Kryże, który to m.in. brał udział w skazaniu rotmistrza Witolda Pileckiego i był przewodniczącym składu sędziowskiego w ostatnim procesie pokazowym - tzw. "Aferze mięsnej".
Czy wpływ na to miał fakt, iż syn Romana - Andrzej Kryże (były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS) jest bliskim współpracownikiem Ziobry i Kaczyńskiego oraz twarzą reformy sądownictwa. Pikanterii dodaje także fakt, że podobnie jak ojciec, Andrzej rownież skazywał działaczy antykomunistycznych, tyle że już nie na karę śmierci, a na karę zasadniczego pobytu w areszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Roman_Kryże

Pobierz Malpigaj - Moja rodzinka, która jest bardzo propisowska, oglądała dzisiejsze wydanie ...
źródło: comment_AuEA3SDQ2s4vA81BRh1ZDJm4DCiEvLlN.jpg
  • 21
@Andreth: Masz częściową rację. Niemniej w składzie sędziowskim skazującym Pileckiego, wymienionym w oddzielnym akapicie w Wikipedii, nazwisko Kryżego nie pada.
Specjalnie dla @iAmTS: cytuję:

Skład sędziowski

Prokuratorem oskarżającym Pileckiego był major Czesław Łapiński, przewodniczącym składu sędziowskiego podpułkownik Jan Hryckowian (obaj byli dawnymi oficerami AK oraz LWP), a członkami składu sędziowskiego: sędzia wojskowy kapitan Józef Badecki i ławnik Stefan Nowacki[36]. Skład sędziowski (tylko jeden ławnik zamiast dwóch) był niezgodny z ówczesnym