Wpis z mikrobloga

#szosa Przymierzam się do pierwszej szosy, ma być głównie do treningów 2,3x w tygodniu. Planuje starty w triathlonie. Będzie to moja pierwsza szosa. Celować w clarisa <3000 zł czy przeznaczyć kwotę >3000 zł i celować w sore. Oczywiście interesują mnie pełne grupy.
  • 15
Celować w clarisa <3000 zł czy przeznaczyć kwotę >3000 zł i celować w sore


@el3m: 105tke dostaniesz w okoliocach 3k, ale - osprzet to #!$%@?, skoro widelec bedzie z alu, koła z betonu, a łożyska z plasteliny. W tym budżecie triban 540, Rose PRO sL 105 - ALE TO JUZ PONAD 4K. Luib cos z UK
@el3m: Wiem, że to porada z cyklu dołóż 10k ale jak docelowo chcesz startować w pełnych dystansach potrzebujesz rower o innym geo, ewentualnie coś co umożliwia zmianę pozycji poprzez obrócenie sztycy taka najtańsza propozycja to https://www.rosebikes.pl/rose-xeon-cw-ultegra-2660581?product_shape=shiny-UD-carbon%2Fred-grey&article_size=57cm. W sprincie z dozwolonym draftingiem potrzebujesz rasowej szosowy, na długich dystansach zwykłego roweru nie ustawisz pod pozycje aero z lemondką, w tym co podlinkowałem przez obrócenie sztycy kąt rury podsiodłowej zmienia się przez co jest
@Mr_andrzej: podobnie napisałem w swoim poście który usunąłem, ale widzę że ktoś myśli podobnie, więc w sumie powtórzę. przy takich budżetach lepiej by było kupić sorę niż 105, zainwestowac w lemondke, wieksze zeby do rozkrecenia i lekki bikefitting, stozki rowniez ale to juz sie raczej nie zmiesci. wcale tez nie potrzebuje jakiegos wielce aero czy typowej kozy by uzyskac w miare ok rezultat. mało to zaoszczedzi a koszty beda spore