Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam taką zagwozdkę. Chciałabym zamieszkać z moim chłopakiem w jego mieszkaniu (na kredyt). Mamy różnice zdań co do dzielenia opłat. Ja uważam, że powinnam mu dokładać połowę za opłaty (czynsz,prąd,media), czyli ok. 300/350 na głowę- oznacza to że płace całkowicie za moje zużycie, może nawet troche więcej. Do tego koszty jedzenia też na pół.
On natomiast chce żebym mu płaciła 700 zł, dokładając się tym samym do spłaty kredytu (nie dopisując mnie jednocześnie do tego kredytu ani jako współwłaściciela mieszkania), co z kolei z mojego punktu widzenia jest trochę niesprawiedliwe żebym spłacała ten kredyt.
Dodatkowo dodam, że sama staram się odkładać na własne mieszkanie i on dobrze o tym wie, więc płacenie mu 700 zł. uniemożliwia mi odkładanie miesięcznie tyle ile bym chciała.
*On zarabia więcej ode mnie (ja ok. 3200 na rękę, on 5 na ręke).

Jak u was wygląda podział kosztów w takiej sytuacji?

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 288
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakby powiedział wprost, że chce od ciebie pieniądze jako wynajmującej, to spoko- można przedyskutować. Ale argumentowanie tego pomocą w spłacie kredytu to trochę chamstwo, nie wyobrażam sobie płacić swojemu partnerowi za wynajem mieszkania, wchodząc we wspólne życie. Jak coś zniszczę, to poniosę koszty całkowite, ale ludzie, płacić jak obcemu pieniądze za dach nad głową, czynsz to za mało? Może jeszcze umowę spiszecie? :D
@AnonimoweMirkoWyznania: A gdyby nie jego mieszkanie musiała byś wynajmować za te 700 + liczniki pokój gdzie masz do dyspozycji zasyfioną część wspólną oraz pokoik + dalej odkładać na swoje.
U niego płacisz za pokój a masz do dyspozycji całe mieszkanie w zasadzie. Nie jesteś jego żoną ani nawet narzeczoną i taka propozycja z twojej strony była by bardzo uczciwa. Ja sam bym takiej oczekiwał jak również sam bym taką złożył będąc