Wpis z mikrobloga

Szczerą i bezinteresowną niechęcią darzę tego gdańskiego szkodnika jakim jest KD Kozikowski Design. Tanie materiały, przeskalowane projekty, kolorystyka rodem z plastelinowego domku pięciolatka - oto Kozikowski Design.

Serio, co za gniot. Serio, obczajcie to gówno . Waterlane Island - porównanie wizki i rzeczywistości to jedne wielkie "XD". To samo Wyspa Spichrzów. Wg Kozikowskiego pieprznięcie betonowego trójkąta na szczycie fasady z marszu czyni budynek "gdańskim". Co za dyletant, o matko bosko gdańsko.

I jeszcze przeskalowane "kamienice" na Wyspie przesłaniają widok na stare bramy wodne.

Zagłosowałbym w wyborach na samego Lucyfera, gdyby obiecał mi że nie dopuści do realizacji projektów Kozikowskiego w promieniu 50 km od Długiego Targu.

Na memesku - po prawej Kozikowskiego Waterlane, z lewej zaniedbane oryginały.

#gdansk #architektura
PrzewodniG - Szczerą i bezinteresowną niechęcią darzę tego gdańskiego szkodnika jakim...

źródło: comment_78Z1bs03hlSahpkzLl3eKAmmeksD3HAs.jpg

Pobierz
  • 25
@PrzewodniG: My możemy sobie ponarzekać, ale ludziom to pasuje, albo są idiotami nie potrafiącymi wyciągać wniosków. Znam osoby wydawałoby się inteligentne, które się cieszą wręcz z tego co tam wybudowano, a ich argument to "lepsze takie coś niż te ruiny i chaszcze jakie tam były wcześniej" i powiedz jak z takimi dyskutować? Dajesz im argumenty, a oni: "a tam, co wolałeś ten bałagan jaki był"? I tłumacz, że lepszy bałagan i
@KilY: Powoli te nowe inwestycje zaczynają wyglądać, ale ni jak się to nie ma do tego co buduje się we Warszawie lub innych miastach. U nas wyjątkowa nędza. Do niedawna wyspa spichrzów - te rejony bliżej dolnego miasta - to zwykłe bloki budowali jak z lat 90.

Brak jakiego kolwiek planowania przestrzennego. I tragiczne projekty i materiały z których jest to budowane.

Gdańsk forum postawili niedawno, a zbudowane w stylu co
@PrzewodniG: Ten odnowiony budynek kojarzy mi się z kamienicą z Lower East Side; plus te trójkąty. Może dlatego wydaje mi się taka nie-na-miejscu.

Jestem kompletnym laikiem w tej kwestii, po prostu mnie razi.
@Krzysu: Niestety w Gdańsku miejski konserwator zabytków to... Tak jak się śmieją z Dudy, że podpisze wszystko co Prezes podstawi, tak tutaj co podstawi prezydent/deweloper (za jedno) podpisze konserwator miejski. Sensowna konserwator wojewódzka, która chociaż starała się ten deweloperski bałagan jakoś opanować, niedawno zrezygnowała, oficjalnie z powodów osobistych, a nieoficjalnie? Cóż, możemy dywagować.