Wpis z mikrobloga

  • 7
@Pangia tuning silnika wolnossacego to magia i alcjemia. Walki rozrzadu, ITB albo porting i liczenie dolotu, odpowiedni wydech, lekkie kolo zamachowe, pelen porting glowicy, regulowane kola rozrzadu, wtryski, pompa paliwa, wtedy mozna zajac sie mapowaniem ;)
  • Odpowiedz
@Dymass: No tak z grubsza to coś kojarzę temat, bo czytałem, ale tak mi przyszło to do głowy to, o co pytałem, bo nieraz takie 5-litrowe V8 mają po 250-280 koni, czyli niewiele więcej niż trzylitrowe V6.
@thestabilizator: Do tego jeszcze POWERBOX wpinany w gniazdo OBD i FUEL SHARK zamiast zapalniczki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pangia: w volvo w silnikach 2,4l wolnossących były dwie wersje 140 i 170 km. Da się spokojnie podnieść, jednak z tego co czytałem na forum i grupach zmiana jest mało odczuwalna. Jedynie można odczuć przy kręceniu na wysokich obrotach samochod, ale nie jest to odczuwalne podczas normalnej jazdy
  • Odpowiedz
kilkuletnią markę premium


@LegoCiemnyLas: chyba kilkunastoletnią? Pierwsze A8 D3 mają 17 lat.

Co innego jak ktoś się zastanawia nad nową Kią za 120k, albo dwuletnim Mercedesem za 120k. To audi to stary dziad za 20-25k. Za tyle nie kupisz nowego (ani prawie nowego) auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rurek49: Z tego co pamiętam jak interesowałem się tymi samochodami to jest tam zupełnie coś innego - zmieniasz przepustnicę i bodajże od 4k obrotów samochód dostaje te dodatkowe konie ;)
  • Odpowiedz
@rurek49, @hufosterex: 1.4/75 KM w VAG-u podobnie – wymieniasz przepustnicę, kolektor dolotowy, wgrywasz mapę z wersji stukonnej i cyk, też masz sto koni. Tyle że wolnossak, więc robi różnicę dopiero powyżej 3500 RPM, bo nawet niutonometrów dalej zostaje 128.
@jaroslaw_madry: #!$%@?, no nawet że rigczowy z ciebie gość, ale tak się czepiasz ludzi o ich auta, jakby cię to co najmniej bolało.
  • Odpowiedz
@Pangia: oj kolego, ale czego ja się czepiam? Po prostu jak ktoś ma "zaniedbany lakier, wytarte plastiki, #!$%@? zawieszenie", ale jeździ fiatem to jest super, a jak jeździ audi to jest biedakiem. Nie lubię takiej pokrętnej logiki.
  • Odpowiedz