Wpis z mikrobloga

No to dzisiaj wracamy do ponurych powojennych dni w Polsce.

W czasach stalinowskich bezpieka kosztowała obywateli osiem razy więcej niż wynosił fundusz odbudowy kraju. Tylko Ministerstwo Obrony Narodowej wydawało więcej, a i to nie zawsze. Za te pieniądze funkcjonariusze bezpieki torturowali i doprowadzili do bezprawnego skazania bohaterów II wojny światowej, takich jak: as lotnictwa Stanisław Skalski, rotmistrz Witold Pilecki czy gen. Emil Fieldorf „Nil”. Dwóch ostatnich skazano na karę śmierci i wyrok wykonano. Zwykli ludzie o czasach stalinowskich mówili, że to czasy strachu przed drugim człowiekiem, czy nie doniesie na nich do bezpieki.

Link do znaleziska - Na bezpiekę komuniści wydawali osiem razy więcej niż na odbudowę kraju

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#wojsko #prl #komunizm #budownictwo
sropo - No to dzisiaj wracamy do ponurych powojennych dni w Polsce.

W czasach stal...

źródło: comment_GVVcGNQsUuwLF8O3bCxhMRbZ4oar2vdC.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wiktor_Suworow: Oczywiście, właśnie dlatego grzecznie umilkłeś niezdolny do kontynuowania polemiki (tak, tak, "już mi się nie chciało....", orałem takich setki), ponieważ pokazałeś mi w których miejscach się mylę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Elaviart: Bo dotykasz kwestii które nie mają znaczenia po tym kiedy objaśniłem ci że:
-moja wypowiedź dotyczy systemu politycznego oraz ideologii
-tylko i wyłącznie tego co wyżej napisałem

Chętnie bym polemizował gdybyś na siłę nie robił z siebie durnia żeby "wygrać" dyskusję. Skutek twoich działań jest odwrotny do zamierzonych, więc możemy równie dobrze pogadać o dupie maryni i zapewne będziesz miał w tym temacie więcej ode mnie do powiedzenia, brawo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialy_wilk: bo za Gierka serio mogło być im lepiej, wziął gigantyczne kredyty i szastał kasą na lewo i prawo jak PiS, biednym głupim ludziom właśnie wtedy jest lepiej bo nie potrafią zrozumieć jak to się odbija na gospodarce i że "kiedyś było lepiej" to pokłosie właśnie tych pożyczek
  • Odpowiedz
Po drugiej wojnie światowej Polska była pod okupacja, wystarczy to sobie uświadomić aby wiele rzeczy nabrało sensu


@darkelf: W żadnym wypadku. Nie można takich tematów tak bezmyślnie upraszczać, trzeba odróżniać czasy pod prawdziwą okupacją od czasów zależności od sowietów, tak jak początki demokracji od jej późniejszego rozwoju. Wręcz przeciwnie, przyjmując takie zero-jedynkowe myślenie jeszcze więcej rzeczy straci sens, no chyba że masz na myśli usprawiedliwienie różnych politycznych machlojek. Skoro do
  • Odpowiedz
@Elaviart: co ty znowu za konstrukty tworzysz

Skoro do 1989 roku byliśmy pod okupacją no to nie pozostaje nic innego, jak tylko wielbić bohaterów, którzy nas wyzwolili przy okrągłym stole


Czy ty przestaniesz udawać mędrka i skończysz wypisywać bzdury? Usprawiedliwić to ty cały czas próbujesz polskich komuchów i nie rozumiesz że komunizm to zawsze TO SAMO.
  • Odpowiedz
@Elaviart wg Stanisława Michalkiewicza w 2015 Polska przeszła spod kurateli niemieckiej pod amerykańską, spora część niepodległości straciliśmy przez UE, ostatnie wydarzenia z USA i Izraelem raczej nie pokazują naszej niezależności. Nie potrafię ocenić kiedy byliśmy najmniej okupowani, ale na pewno nie jest granica 1989 bo chociażby nocna zmiana była później
  • Odpowiedz