Wpis z mikrobloga

nie popierasz pracy dzieci, zwyczajnie kierujesz się taką samą logiką, jak zarządcy w fabrykach. Nie możemy zmienić prawa, nie możemy im zacząć płacić więcej, bo przestaniemy zarabiać 2 mld i zaczniemy 1 mld. Dramat.


@lewackie_japko: no dokładnie, ta sama logika, o tym mówię
to w końcu przemyślałeś sprawę o tym jakie są konsekwencje takich działań czy nie?

a to kapitalista potrafi tylko i wyłącznie wytworzyć popyt na
  • Odpowiedz
@look997: jak chcesz poznać ten punkt widzenia to przeczytaj manifest komunistyczny i Kapitał Marksa

pracownik ma prawo do całości wypracowywanej przez siebie wartości dodanej
kapitalista okrada pracownika z jego własności
wszyscy zarabiają za mało, tylko kapitaliści za dużo

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pracownik ma prawo do całości wypracowywanej przez siebie wartości dodanej

kapitalista okrada pracownika z jego własności

wszyscy zarabiają za mało, tylko kapitaliści za dużo


@Doman_60: Chyba to
  • Odpowiedz
no dokładnie, ta sama logika, o tym mówię

to w końcu przemyślałeś sprawę o tym jakie są konsekwencje takich działań czy nie?


@Doman_60: no nie wiem, poprawienie jakości życia na przykład?

gdzie coś
  • Odpowiedz
@look997: małe nieporozumienie zaszło, tamten komentarz był ironiczny
U mnie na półce faktycznie stoi manifest komunistyczny, ale zaraz obok jest hayek, rothbard, mises, friedman (jeśli do ekonomii się ograniczamy)
  • Odpowiedz
Liczyłem na odpowiedź OP albo kogoś z tych środowisk.


@look997: polecam zapostować bezpośrednio na #antykapitalizm
co prawda mi ostatnim razem nie pomogli, gdy chciałem by przedstawili dane na temat rzekomego zatrzymania wzrostu płac mimo wzrostu produktywności, ale na takie ogólne pytanie jak Twoje wydaje mi się że odpowiedzą,
z chęcią poobserwuję wątek :)
  • Odpowiedz
@lewackie_japko:
zacznijmy od tego że po 1 - warto uwzględniać wynagrodzenie brutto, całkowite
po 2 - wykres używa dwóch różnych indeksów inflacji

Te dwie rzeczy nawet ja byłem w stanie dość szybko zauważyć, na internecie z tym wykresem rozprawiają się dużo lepiej.
Naprawdę, przestań traktować innych jak idiotów zaślepionych ideologią i zastanów się czy sam się czasem nie dajesz zaślepić. Case and
D.....0 - @lewackie_japko: 
zacznijmy od tego że po 1 - warto uwzględniać wynagrodze...

źródło: comment_A6rXJouJmazIcfrTkeNuHQ9u6WDbdhl0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Doman_60:

The Economic Policy Institute stated wages have stagnated in the United States since the mid 1970s, failing to keep up with productivity. According to them, between 1973 and 2013, productivity grew 74.4% and hourly compensation grew 9.2%[7], contradicting economic theory that those two should rise equally together.[8] However, the Heritage Foundation says these claims rest on misinterpreted economic statistics. According to them, productivity grew 100% between 1973 and 2012 while employee compensation, which accounts for worker benefits as well as wages, grew 77%.[9] The Economic Policy Institute and the Heritage Foundation used different inflation adjusting methods in their studies.


Naprawdę, przestań traktować innych jak idiotów zaślepionych ideologią i zastanów się czy sam się czasem nie dajesz zaślepić.

Czyli tłumacząc: Jak nie zgadasz się Heritage Foundation, największym konserwatywnym think tankiem, to jesteś
  • Odpowiedz