Wpis z mikrobloga

Biedni inwestorzy, zarobią 1 mld, a nie 2 mld


@lewackie_japko: może gdyby zarobek wynosił 1 mld to nie inwestowaliby gdyż ryzyko byłoby dla nich za duże?

pracownikom dać godne płace.


@lewackie_japko: nie podoba mi się używanie takich sformułowań, przestań określać płacę jako godną lub nie, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia w ekonomicznym sensie
  • Odpowiedz
@Doman_60:

może gdyby zarobek wynosił 1 mld to nie inwestowaliby gdyż ryzyko byłoby dla nich za duże?

Wiadomo, niech zepchną ryzyko firmy na pracownika. Tak trzeba robić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie podoba mi się używanie takich sformułowań, przestań określać płacę jako godną lub nie, to nie ma
  • Odpowiedz
Wiadomo, niech zepchną ryzyko firmy na pracownika. Tak trzeba robić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lewackie_japko: Nie wiem o jakie przenoszenie ryzyka Ci chodzi. Mówię tylko że zanim człowiek zainwestuje w firmę, liczy sobie ile potencjalnie może zyskać a ile stracić. Limitując to ile może zyskać, przez płacenie płacy większej niż rynkowa, zniechęcasz go do inwestycji. Konsekwencje jakie to będzie miało sam sobie wymyśl.

W ekonomicznym sensie pracownik, który godnie zarabia, jest bardziej zadowolony z życia, mniej choruje i go stać na wypoczynek. Lepiej
  • Odpowiedz
ależ parcytypują! ( ͡° ͜ʖ ͡°) ponoszą ryzyko za sztab wyższy, bo to oni są pierwsi do zwolnień. Tak to wygląda w praktyce. I co z tego mają? Food stampsy i #!$%@??


@lewackie_japko: czyli jeśli pracownik ponosi pewne ryzyko, to znaczy że kapitalista nie ponosi żadnego, okej
  • Odpowiedz
@lewackie_japko: chwila kuźwa moment
po 1.
"A spokesperson told The Washington Post that the numbers were "misleading because they include people who only worked for Amazon for a short period of time and/or who chose to work part-time. We have hundreds of full-time roles available, however, some prefer part-time for the flexibility or other personal reasons.""

po 2.
  • Odpowiedz
Nie wiem o jakie przenoszenie ryzyka Ci chodzi. Mówię tylko że zanim człowiek zainwestuje w firmę, liczy sobie ile potencjalnie może zyskać a ile stracić. Limitując to ile może zyskać, przez płacenie płacy większej niż rynkowa, zniechęcasz go do inwestycji. Konsekwencje jakie to będzie miało sam sobie wymyśl.


@Doman_60: Parafrazując "zniechęcasz inwestorów do inwestycji w branżę bawełnianą, bo zabroniono pracy dzieci. Już to nie jest tak zyskowne, jak wcześniej. Konsekwencje jakie to będzie miało sam sobie wymyśl"

w interesie pracodawcy jest płacić jak najmniej, by dostarczyć jak najtańszy produkt
  • Odpowiedz
Parafrazując "zniechęcasz inwestorów do inwestycji w branżę bawełnianą, bo zabroniono pracy dzieci. Już to nie jest tak zyskowne, jak wcześniej. Konsekwencje jakie to będzie miało sam sobie wymyśl"


@lewackie_japko: haha, dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znowu widzę u Ciebie rządzą emocje. Konsekwencje w sumie będą te same, to zamiast zastanawiać się jak tu by coś przekręcić by zrównać mnie z kimś popierającym pracę dzieci, pomyśl sobie o tych konsekwencjach.

I kto potem ten produkt kupi, jak pracowników nie stać nawet na jedzenie
  • Odpowiedz
haha, dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znowu widzę u Ciebie rządzą emocje. Konsekwencje w sumie będą te same, to zamiast zastanawiać się jak tu by coś przekręcić by zrównać mnie z kimś popierającym pracę dzieci, pomyśl sobie o nich.


@Doman_60: nie popierasz pracy dzieci, zwyczajnie kierujesz się taką samą logiką, jak zarządcy w fabrykach. Nie możemy zmienić prawa, nie możemy im zacząć płacić więcej, bo przestaniemy zarabiać 2 mld i zaczniemy 1 mld. Dramat.

no #!$%@? nie wiem xD widocznie system upadnie bo nikogo nie będzie stać na produkty produkowane przez wrednego kapitalistę. On będzie jeździł sobie lambo a pracownicy będą umierać, bo ich
  • Odpowiedz