Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektroda #pytaniedoeksperta #elektronikadiy

Mam pytanie, czy istnieją jakieś metody połączenia tych płytek drucikami widocznymi na zdjęciu bez lutowania? Oderwało mi sie kilka takich drucików, czy jakis klej elektroprzewodzacy zwiazalby je z plytkami? Zanosiłem to do kilku osob, ale nikt nie chce tego lutowac, chodzi o to, ze trzeba zrobic lut o niskiej temperaturze(?). Macie pomysły jak to zrobić?
Pobierz Reynald - #elektronika #elektroda #pytaniedoeksperta #elektronikadiy

Mam pytanie, cz...
źródło: comment_oi9gbygANdEDZLaUwjkMvGNtQMkGrP1T.jpg
  • 11
@wykopyrek: Byłem u dwóch, jeden zapewniał, że zrobi to na 100% a jak zobaczył to powiedział, że się nie podejmie, drugi nałożył cyny na dwóch pinach i zrezygnował. Nie wiem czy jest sens szukać dalej. Uszkodzone, chodzą po 50 zł więc mogę sam spróbować lutować, tylko powiedz mi czy taka zwykła oporówka 50w wystarczy do tego?
@Reynald: tego niebardzo polutujesz, tego się cyna nie złapie (w temperaturach, które nie zniszczą otoczenia, nie odpadnie ten pad od reszty). To się zgrzewa, ale zgrzewarka do takich precyzyjnych zabaw to nie to samo co zgrzewarka np do ogniw 18650 - choć pewnie dałoby się coś pokombinować...
@Reynald: to się nazywa profesjonalnie "wire bonding". profesjonalna ręczna naprawa jest niemożliwa.

końcówki są prawdopodobnie pozłacane, a złoto jest trudne do lutowania. ja myślę że jedną z opcji naprawy jest mechaniczne połączenie, np. jakieś nawinięcie drucika