Wpis z mikrobloga

@QuaLiTy132:
Jest w tym trochę racji, ale nadal oznaczanie wszystkiego, od pubu po lekarza itd. tęczowymi flagami jest niepotrzebne.

@GrammarNazi: Znów bez sensu, to na bramkach stoją sebki i pytają jakiej jesteś orientacji? Czy może w dzisiejszych czasach jak wchodzisz do restauracji to pierwsze co robisz to mówisz jakiej jesteś orientacji.

Syndrom oblężonej twierdzy tak mocno w tym środowisku jest zakorzeniony, że jest to aż przerażające.
@Junpei1948 A czemu się dziwić, że się boją, jak bycie gejem jest pietnowane w tym kraju. O ile ktoś jeszcze mieszka gdzieś w dużym mieście to może czuć się względnie bezpiecznie. Ja mieszkam w Płocku i każdy gej jakiego znałem wyjechał stąd do Warszawy.
Tak jak oceniasz lokale pod kątem jakości obsługi, tak czemu geje nie mieliby moc oceniać lokali dla siebie? W czym Wam ten znaczek przeszkadza. Są miejsca gdzie geje
@jourska No a przyszło Ci do głowy, że właśnie dlatego, że tak nie jest, to dzięki takim znaczkom gej osmieli się podrywac innego faceta w takim lokalu? Dzięki temu wie, że idąc tam ma szansę spotkać innych gejów. ( ͡º ͜ʖ͡º) Zresztą kurcze, jesteś jakimś nawroconym hetero? Może właśnie mają jakieś znaczki, żeby się odróżnić, takie niezauważalne dla kogoś spoza społeczności żeby przypadkiem nie podrywac kogoś hetero.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ma leczyć i tyle


@VeleiN: To jest oczywiste. Ale są tacy, co tego nie wiedzą. Nawet wśród lekarzy (np. klauzula sumienia)

@Hayzee: Jeśli będą miejsca, gdzie heteroseksualni są niemile widziane itp. to pewnie się pojawią. Do tej pory jednak to homoseksualiści mają problemy i nieprzyjemne sytuacje. Ba, są nawet miejsca oznaczone "gejów nie obsługujemy".
Takie ikonki pojawiają się bardzo często przy np. lekarzach, i faktycznie mogą stanowić wskazówkę dla osób LGBT.


@QuaLiTy132:
A dlaczego nie ma napisane, że przyjazna dla osób nieLGBT? To co, dla mnie będzie nieprzyjaźnie? xD O #!$%@? chodzi w takim zdaniu?
@QuaLiTy132:
A nie lepiej by było po prostu mieć własną godność i walczyć o równe traktowanie zamiast godzić się na traktowanie was "specjalnie"? Nie chcecie być jak wszyscy? Bo ja chcę tak traktować ludzi LGBT, ale takie akcje to jak prztyczek w nos, że wcale nie o to chodzi, żeby było równo.
A nie lepiej by było po prostu mieć własną godność i walczyć o równe traktowanie zamiast godzić się na traktowanie was "specjalnie"?


@Flypho: a środowiska LGBT nie walczą o równe traktowanie? Nie organizują marszy? Nie starają się edukować ludzi w tej kwestii? Traktowanie specjalne czyli oznaczenie w internecie lokalu gdzie nikt nie powie takiej osobie że ludzi "chorych" nie obsługują albo że najpierw ma pokazać wynik testu na HIV (takie teksty
@jourska moze chodzi o to, ze wiele osob w tym kraju ma problem z tym, ze osoby LGBT w ogole istnieja, a zdarzaja sie tez tacy, ktorzy swoja niechec manifestuja w bardziej lub mniej bexposredni sposob. Wlasciciel lokalu wlepiajac sobie taka odznake, daje po prostu znac, ze w jego przybytku nie pracuja ameby, ktore moglyby traktowac kogos gorzej ze wzgledu na orientacje czy ubior lub zachowanie typowe dla innej orientacji.
@Nie_umre_za_ciebie: sranie w banie a op ma rację. Osoby lgbt są normalna częścią społeczeństwa jak np rudzi lub leworęczni. Czy należy więc obwieszac wszystkie firmy informacjami "lokal przyjazny szatynom, posiadaczom dwór ruznych skarpet oraz miłośnikom koni"? Nie bo to wynika po prostu z nie bycia dupkiem.
Robienie problemów tam gdzie ich nie ma- znak naszych czasów


@jourska: napisał wykopek #!$%@?ąc sie do jakiegoś nic nieznaczącego oznaczenia lokalu i snując wyciągnięte z tyłka teorie o wszystkim dookoła.

XD
Absolutny brak samorefleksji konserw nigdy nie przestanie mnie bawić