Wpis z mikrobloga

Jestem tu nowa, więc z góry wybaczcie, jeśli nieświadomie złamię jakieś niepisane reguły.

Zakładam to konto, ponieważ lekarz zalecił mi robić notatki co do moich 'ataków nieświadomości', powiązanych, jak mniemam, z niedrgawkowym stanem epileptycznym.

Chwilowo diagnoza brzmi 'padaczka', bez specyfikacji, ale biorąc pod uwagę że moim głównym problemem są, jak wspomniałam, 'ataki nieświadomości', dodatkowo WIELOGODZINNE, podczas których nie ogarniam co się dzieje, ich częstotliwość(co ciekawe, zawsze pod wieczór)... Przy czym, w przeciwieństwie do brata, nie mam tak zwanych ataków grand mal, powiązanych z napadami toniczno-klonicznymi.

Szczerze pisząc, nie do końca wiem, od jak dawna to trwa, ponieważ zaczęłam zwracać uwagę na swoje 'ataki', dopiero, gdy zaczęły mi znikać godziny z życia.
Ponad dekade temu byłam pod 'opieką neurologa', ale jako że nie potrafili pomóc mi z permanentnym bólem głowy i tylko marnowałam czas i pieniądze (wtedy jeszcze rodziców), dałam sobie spokój do chwili obecnej.

Poszłam do lekarza, zrobiłam TK (na szczęście bez zmian) i EEG.
Z góry wiedziałam, że będzie nieprawidłowe, bo było takie odkąd pierwszy raz robiłam to badanie, ponad dekadę temu - była tam 'napadowa czynność uogólnionych fal theta'.
Jednak tym razem pojawiły się również iglice, których wcześniej nie było...oraz fale delta w trakcie hiperwentylacji.

Ale bez dalszego medycznego bełkotu, który większość z was pewnie nudzi.

Funkcjonuję, pracuję(paradoksalnie w służbie zdrowia) i żyje normalnie. Jednak mam nadzieję, że dzięki tym notatkom, uda mi się usystematyzować to co wiem i uzupełnić luki w swojej wiedzy, dzięki mądrości i doświadczeniu innych.

#epilepsja #neurologia #ataki #zalecenia #swiadomosc #padaczka #lekarz #terapia #eeg #psychologia
NCSE2019 - Jestem tu nowa, więc z góry wybaczcie, jeśli nieświadomie złamię jakieś ni...

źródło: comment_peggKNpQrwrcYPYQZk66ghfNpA85AxU5.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@kaosha: Jeden już będzie dzisiaj, jak tylko wrócę z pracy, bo z wczoraj na dziś mialam 'ciekawy' epizod. Choć z wiadomych względów, mam nadzieję że wpisów będzie jak najmniej.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz