Wpis z mikrobloga

Widzę duże wzmożenie zwolenników Grzegorza Brauna na Wykopie, więc skorzystam z okazji, że tu jesteście w tak licznej reprezentacji, i zapytam:

Czy Grzegorz Braun jakoś wytłumaczył się ze swojego udziału w promowaniu miszmaszu szwedzkich kryminałów jako książki śledczej przed wyborami w 2015 roku czy też - jak to spiskowo-populistyczna część prawicy ma w zwyczaju - jakby nigdy nic przeszedł do demaskacji następnych spisków i afer, kondominiów i powiernictw, a o "Niebezpiecznych Związkach" i upadku wiarygodności ich autora nigdy nie wspomina?

#polityka #4konserwy #neuropa #sumlinski #braun #grzegorzbraun #kiciochpyta
eoneon - Widzę duże wzmożenie zwolenników Grzegorza Brauna na Wykopie, więc skorzysta...

źródło: comment_d4EyWaDChPYoiXd4StYni1rCUkZIBJY7.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
Dokładnie, tak jak to było po katastrofie Smoleńskiej i w wyborach Prezydenckich nie kandydował nikt spoza PiSu. A nie czekaj...

Jak łatwo po takich wpisach jak wasze oznaczyć sobie kolejnego płatnego trolla na wykopie. Hhhhh tfuu.


@ZAWADIAK:

1. Kadencja zbliżała się
  • Odpowiedz
Gdyby Braun i Skiba mieli honor to by poczekali na następne wybory samorządowe albo wystartowali w listopadzie ubiegłego roku.


@eoneon: Przecież tu nie chodzi o żaden Gdańsk, te wybory to taka rozgrzewka "koalicji eurosceptycznej" przed majem.
  • Odpowiedz
Wyjawię ci tajemnicę.

Ludzie go lubią, bo jest zabawny, a nie, że chcą na niego głosować.


@push3k-pro: Pewnie część popiera Brauna dla jaj albo robi to nie do końca na serio, "w supozycji" (w rozumieniu Witwickiego), ale niestety nie wszyscy. A destrukcja życia społecznego wywołana przez takie "zabawy" nie jest od tego wcale mniejsza. Wzrost prawicowego foliarstwa toruje władzę "umiarkowanym" populistom.
eoneon - > Wyjawię ci tajemnicę.

 Ludzie go lubią, bo jest zabawny, a nie, że chcą ...

źródło: comment_emMzTxOPqbj786ru0VVgJu6DXvvILvho.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Nie przesadzam. Ja wiem, że konserwy nie zawsze w głębi duszy wierzą w foliarstwo, które promują, ale to jest właśnie jeden z elementów problemu. Wydaje im się, że mainstream jest jak rodzic dla nastolatka, można się bezpiecznie buntować i w niego walić bez końca, bo tak jest silny, że nic mu nie zaszkodzi.

A potem budzisz się w kraju z nieusuwalnym skorumpowanym rządem Orbana czy innym Erdoganem i nawet
  • Odpowiedz
Nie przesadzam.


@eoneon: Przesadzasz. Trump od początku wiązał się z czołowymi ugrupowaniami w swoim kraju i przy ostatnich wyborach, tylko media demokratów go olewały, mimo, że z miejsca stał się głównym kandydatem jednej z dwóch czołowych partii, a Braun w polityce to margines.
  • Odpowiedz
@eoneon Pytanie zadałem ponad tydzień wcześniej. Nie chodzi o brak odpowiedzi ale o jego jedną z wielu tragicznych wypowiedzi. Gość może i ma dużą wiedzę historyczną I polityczną i tym się wyróżnia, ale idzie to w parze z całkowicie schizofrenicznymi wypowiedziami, np. w wywiadzie z Panem Nikt (kanał yt) mówił, że Adamowicz żyje xD. Teatr dla gojów #pdk

Sorry, ale nigdy nie pozwolę, żeby taka osoba miała jakąkolwiek władzę,
kirinasta - @eoneon Pytanie zadałem ponad tydzień wcześniej. Nie chodzi o brak odpowi...

źródło: comment_RnVvDncOdBbF1U7G5ew2AOpKRWTIHWZH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy Grzegorz Braun jakoś wytłumaczył się ze swojego udziału w promowaniu miszmaszu szwedzkich kryminałów


@eoneon: Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze Panowie sie znaja, a promocja wspomnianego utworu miala miejsce przed tym, kiedy wylapano plagiat.

Sumlinski #!$%@? Brauna przy okazji swojej ksiazki.
  • Odpowiedz
@eoneon: Bo takich ludzi jak Braun każdy rozumny człowiek z miejsca skreśla na jakiekolwiek publiczne stanowisko ze względu na religijny fundamentalizm. Oczywistym jest, że ludzie o takich poglądach są niewiarygodni w bardzo wielu kwestiach, gdyby rozumnie i inteligentnie oceniali rzeczywistość to nie byliby religijnymi fundamentalistami. Prosta sprawa.
Dlatego nie jestem zdziwiony tym, że mógł się poniżyć takimi rzeczami i nie uważam tego za warte dociekania, interesuje mnie to tylko jako
  • Odpowiedz
@eoneon: Ta książka mi przypomina jak nieudolna była kampania Komorowskiego. Prawie wszystko w niej było nieprawdą (jak np. mocna zima w roku w którym były temperatury głównie na plusie xD) lub zerżnięte z powieści kryminalnych.

Wystarczył jeden, dosłownie jeden zarzut, że coś w tej książce jest nieprawdą/plagiatem i cała narracja poszła by się pieprzyć. Ale oni woleli to przemilczeć i jeszcze Komorowski zaatakował Rymanowskiego z TVN jak ten mu raczył
  • Odpowiedz
@eoneon: Przede wszystkim chciałbym pogratulować tak merytorycznej orki w tym temacie, bardzo miło czytało się twoje komentarze pod wpisem :)

Druga sprawa, zachęcam do obejrzenia tego materiału. Nie odnosisz wrażenia, że zarówno Braun jak i Skiba wydają się "sztucznymi kontrkandydatami" którym zależy aby skonsolidować własne elektoraty? G. Braun jako zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny uczestnik tych wyborów, w pojedynkę, bez wątpienia, miałby problem żeby przekonać szerszą grupę ludzi do swojego programu czy
warpig566 - @eoneon: Przede wszystkim chciałbym pogratulować tak merytorycznej orki w...
  • Odpowiedz
@warpig566: Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek tu liczył na drugą turę, nie w Gdańsku. W kandydaturze Brauna i Skiby chodzi wyłącznie o zbijanie kapitału politycznego, zobacz jak pielgrzymują do Gdańska prominentni reprezentanci koalicji do parlamentu europejskiego (Korwin, Winnicki, Metzen, itd.) i tuzy antysystemowej/skrajnej prawicy (Krajski, Jerzy Robert Nowak).

Start w wyborach w Gdańsku to po prostu jedna wielka konwencja wyborcza antysystemowej prawicy skupiająca na nich uwagę prawej strony sceny politycznej w sieci (a tym samym odciągająca ją od PiS czy Kukiza). Generuje się eventy typu "nie chcą nas zarejestrować", "nie chcą z nami debatować", itd. Następuje uwiarygodnienie Brauna i koalicjantów jako prawdziwych wrogów establishmentu. Własne media (nczas - korwiniści, Magna Polonia - Braun, Media Narodowe - RN, itd.) mają co robić, są kliki i uwaga czytelników, a przy okazji np. można tym bombardować Wykop czy FB.

Czy Skiba jest "ugadany" z Braunem? Nie wiem, możliwe, że budują swój kapitał polityczny niezależnie, choć być może Braun rzeczywiście nawet go zachęcił do startowania, żeby to lepiej wyglądało. Generalnie żadna opcja ani mnie nie dziwi ani nie gorszy. Obaj na tym zyskują, zyskuje też ich środowisko w pojedynku o głosy na
  • Odpowiedz
@warpig566: PPS: Tzn. uściślając: oczywiście sam pomysł zbijania politycznego kapitału na wyborach nieco ponad miesiąc od śmierci Adamowicza, które powinny być formalnością i plebiscytem, mnie gorszy. Nie gorszy mnie za to sama taktyka, to prawo małych partii, żeby narzekać na "wykluczenie medialne" i robić z siebie ofiarę.
  • Odpowiedz